اقتصادی

افزایش فروش خودروهای برقی فورد

فورد موتور کاهش ۰.۵ درصدی در فروش خودروهای جدید در ایالات‌متحده برای ماه نوامبر ثبت کرد زیرا این خودروساز در تلاش برای راه اندازی مجدد برخی از کارخانه‌های کلیدی خود در پی اعتصاب طولانی مدت کارگران بود که بر تولید خودرو تأثیر گذاشت.

به گزارش دکترنامه، با این حال، فروش خودروهای برقی فورد مانند وانت پیکاپ لایتنینگ F-۱۵۰ و موستانگ ماخ ای، ۴۳.۲ درصد افزایش یافت و به ۸۹۵۸ دستگاه نسبت به سال گذشته رسید.

فورد در اواخر اکتبر با اتحادیه کارگران اتومبیل (UAW) به توافق رسید و به یک اعتصاب یک ماهه پایان داد که این شرکت اعلام کرد برای آن ۱.۷ میلیارد دلار هزینه خواهد داشت.

فروش در ماه اکتبر نیز برای فورد ۵.۳ درصد کاهش یافت. فورد در ماه نوامبر اعلام کرد که تمام کارخانه‌های آسیب دیده‌اش دوباره راه اندازی شده‌اند.

فروش کامیون های فورد در ماه نوامبر با کاهش ۲.۸ درصدی نسبت به سال قبل به ۷۸ هزار و ۹۷۱ دستگاه رسید، در حالی که فروش خودروهای هیبریدی با افزایش ۷۵.۲ درصدی به ۱۲ هزار و ۱۰۸ دستگاه رسید.

این شرکت مجموع فروش ۱۴۵ هزار و ۵۵۹ دستگاه خودرو در ماه را در مقایسه با ۱۴۶ هزار و ۳۶۴ دستگاه گزارش کرده است.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا