عمومی

افزایش ۱۶۰ درصدی خرید گندم مازاد کشاورزان در لرستان

به گزارش دکترنامه لرستان ، سید عماد شاهرخی در جلسه ستاد برداشت محصولات کشاورزی ، اظهار کرد: تا پایان روز گذشته ۱۶۶,۴۳۷ تن گندم مازاد نیاز کشاورزان استان خریداری شده است ک نسبت به سال گذشته در همین مقطع ۱۶۰ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: در بحث دانه های روغنی نیز تاکنون ۸۵۳ تن برداشت شده که نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۱۳ درصد رشد داشته است.

شاهرخی از رکورد برداشت برخی شهرستانهای جنوبی استان برای اولین بار در طول تاریخ خبر داد و تصریح کرد: برای اولین بار در شهرستان پلدختر در شرایطی که سال گذشته ۷۰۰۰ تن خریداری شد، تاکنون ۳۲,۳۱۴ تن خریداری شده است، در شهرستان رومشکان برای اولین بار ۷,۵۸۹ تن خریداری شده که سال گذشته ۴۰۰ تن خریداری شده بود و در شهرستان چگنی در صورتی که رکورد ۲۵۰۰ تن را در گذشته ثبت کرده تا کنون ۵,۵۷۳ تن خریداری شده است.

وی بیان کرد: در حال حاضر با اضافه کردن ۳۰۰ دستگاه کمباین نسبت به سال گذشته تعداد ۱۵۰۰ دستگاه کمباین کار برداشت مزارع استان را انجام می دهند.

شاهرخی ضمن خدا قوت و قدردانی از زحمات همکاران در فصل برداشت ، تاکید کرد: فعالیت جهاد کشاورزی مستمر و همیشگی است و فعالیت مقطعی ندارد در همین راستا به همت مضاعف نیاز داریم تا از فرصت و توفیق الهی که در راستای خدمت به خانواده کشاورزی نصیبمان گردیده استفاده و دین خود نسبت به نظام و انقلاب ادا نماییم.

وی بر آسیب شناسی و بازنگری روی ضعف ها و تقویت نقطه قوت ها، برگزاری روز مزرعه ها و استفاده از تجربیات کشاورزان پیش رو، تشکیل اتاق فکر در معاونت بهبود تولیدات گیاهی، بیمه محصولات کشاورزی، استفاده از تغذیه مناسب، نظارت بر نرخ کمباین ها در راستای ضایع نشدن حق کشاورزان، جلوگیری از کشت گیاهان آبدوست، تهیه تانکر برای آبیاری مناطق کم آب، استفاده از تجربیات مدیریت ترویج، پیگیری اعتبارات تملک دارایی، رفع تداخلات، صدور استاد و اجرای آرای قطعی تأکید کرد.

46

دکمه بازگشت به بالا