اقتصادی

اقتصاد آلمان در تنگنا – دکترنامه

یک نظرسنجی نشان داد که فعالیت تجاری در بخش خدمات آلمان تحت فشار تقاضای ضعیف در ماه فوریه باقی مانده است.

به گزارش دکترنامه، شاخص مدیران خرید خدمات از ۴۷.۷ در ژانویه به ۴۸.۳ در فوریه افزایش یافت. د لا روبیا، اقتصاددان ارشد در بانک تجاری هامبورگ گفت اگر چه فعالیت آنها در حال کاهش است اما نرخ کاهش کمتر شده است و کاملاً در تضاد با بحرانی است که تولید را فرا گرفته است.

د لا روبیا گفت با توجه به شکنندگی کلی اقتصاد، افزایش مداوم تورم در بخش خدمات باعث ایجاد نگرانی‌ها می‌شود. انتظارات شرکت‌ها برای سال آینده نیز به بالاترین میزان از آوریل گذشته رسیده است که به نوبه خود از افزایش قابل توجه نرخ اشتغال‌زایی حمایت می‌کند.

طبق گزارش رویترز، شاخص مدیران خرید ترکیبی که شامل خدمات و تولید می‌شود، از ۴۷ در ماه قبل به پایین‌ترین سطح چهار ماهه ۴۶.۳ در فوریه سقوط کرد. در این گزارش آمده است که نرخ سریع‌تر کاهش به دلیل کاهش شدید و شتابان تولید کارخانه بوده است.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا