اقتصادی

اقتصاد آمریکا یخ زد – دکترنامه

تولید در کارخانه‌های ایالات‌ متحده ماه ژانویه به طور غیرمنتظره‌ای به دلیل هوای سخت زمستانی کاهش یافت.

به گزارش دکترنامه، تولید کارخانه ایالات‌متحده در ژانویه برای اولین‌بار در سه ماه گذشته کاهش یافت که منعکس‌کننده کاهش تولید وسایل نقلیه موتوری، ماشین‌آلات و فلزات بود. فدرال‌رزرو این کاهش را به آب‌وهوای زمستانی نسبت داد.

داده‌های فدرال رزرو نشان داد که کاهش ۰.۵ درصدی تولید کارخانه به دنبال افزایش ۰.۱ درصدی یک ماه قبل است. مجموع تولیدات صنعتی در ژانویه ۰.۱ درصد کاهش یافت. اقتصاددانانی که در نظرسنجی رویترز شرکت کردند، پیش‌بینی کرده بودند که تولید کارخانه‌ها بدون تغییر خواهد بود. تولید در کارخانه‌ها در ژانویه ۰.۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافت.

تولید وسایل نقلیه موتوری و قطعات در ماه گذشته پس از افزایش ۳.۲ درصدی در دسامبر، ۰.۲ درصد کاهش یافت. تولید بدون احتساب خودروها، ۰.۶ درصد نسبت به دسامبر کاهش یافت که بیشترین کاهش از مارس بود. همچنین چهارمین کاهش متوالی ماهانه را نشان داد.

بر اساس گزارش رویترز، تولید محصولات رایانه‌ای و الکترونیکی نیز با تولید نیمه هادی‌ها افزایش یافت اما تولید محصولات معدنی غیرفلزی و فلزات پایه کاهش یافت.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا