عمومی

امام جمعه کرج: کثرت جمعیت از نقاط قوت مسلمانان در برابر دشمنان است

به گزارش دکترنامه البرز، آیت الله سیدمحمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج افزود: امروز نور قرآن عالمگیر است و دشمنان قدرت مقابله با پرتو پر تششع قرآن را ندارند.

وی ادامه داد: بر همین اساس در برخی کشورها با ایجاد گروه های تندرو با هدف خدشه به اسلام و مقدسات وارد عمل شده اند تا جلوی گرایش به مکتب اسلام را در غرب بگیرند.

آیت الله حسینی همدانی گفت: این اقدام دشمنان اسلام با هدف جریحه دار کردن احساسات مسلمانان به ویژه در ایام حج است و آنها می خواهند با این گونه اقدامات نور قرآن را خاموش کنند غافل از اینکه نور قرآن خاموش نشدنی است.

امام جمعه کرج اظهار کرد : این گونه اقدامات در هیچ جای دنیا پذیرفتنی نیست اما غربی ها سکوت می کنند؛ غرب دم از حقوق بشر می زند اما حقوق انسان ها را پایمال می کند.

وی بیان کرد: امروز در کشور سوئد، اروپا و آمریکا جمعیت مسلمانان رو به افزایش است ؛سالانه بیش از ۲۰ هزار نفر از جمعیت آمریکا به اسلام گرایش پیدا می کنند و این بیانگر گسترش قدرت اسلام و قرآن است.

شعار مرگ بر آمریکا تحقق عینی پیدا کرده است

نماینده ولی فقیه در استان البرز در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به هفته حقوق بشر آمریکایی گفت : امروز آمریکا در ابعاد مختلف سیاسی ، اقتصادی و نظامی در وضعیت افول و نابودی قرار گرفته است و شعار مرگ بر آمریکا عینیت پیدا کرده است.

وی یادآور شد: آمریکایی ها برای فرار از قوانین بین المللی و سرپوش نهادن به جنایات جنگی خود در جهان به هر ترفندی روی می آورند و با برچسب زدن ترویست به ملت های دیگر جنایات خود را توجیه می کنند.

امام جمعه کرج گفت : تبعیض نژادی و رعایت نکردن حقوق شهروندان و بانوان در آمریکا حکایت و داستان غم انگیزی است که باید به آن مفصل پرداخته شود.

وی افزود: امروز قانون حمل سلاح در آمریکا برای حفاظت از صهیونیست ها است اما سالانه دهها نفر در این کشور قربانی سلاح و قانون آزادی سلاح می شوند.

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به شلیک ناجوانمردانه ناو آمریکایی در تیرماه سال ۱۳۶۷ به هواپیمای مسافربری ایران در خلیج فارس و شهادت جمعی از هموطنان گفت : فهرست جنایات آمریکا در جهان بخصوص علیه ملت ایران بلند است .

امام جمعه کرج گفت: آمریکا در سایه سکوت سازمان ملل جنایت می کند اما امروز در منطقه خاورمیانه و جهانه موازانه قوا به نفع ایران اسلامی تغییر است .

وی بیان کرد: امروز آمربکا در تشکیل ائتلاف علیه ایران شکست خورده است ضمن آنکه دنیا برای مبارزه با آمریکا و دلار آمریکایی ائتلاف تشکیل داده است.

آیت الله حسینی همدانی بیان کرد: در عرصه پولی و اقتصادی قدرت آمریکا افول کرده است و این یعنی شعار مرگ بر آمریکای ملت ایران در حال تحقق خارجی است .

امام جمعه کرج گفت : عده ای به بهانه های مختلف دلشان برای آمریکا می تپد و بر علیه دولت و عملکرد ضد آمریکایی دولت سیزدهم سخن پرانی می کنند.

تبریک روز قلم

نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج با اشاره به فرا رسیدن روز قلم و تبریک این روز به اصحاب قلم و اندیشه گفت : انتظار می رود اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تجلیل از نویسندگان مراسم برگزار کند.

وی تاکید کرد: باید نوجوانان و جوانان را به فعالیت در عرصه قلم تشویق کرد.

ضرورت توجه به سیمای شهرهای البرز

امام جمعه کرج در بخش دیگری از سخنانش از شهرداری های استان البرز خواست به سیما و منظری شهری استان توجه بیشتری کنند.

وی تاکید کرد: ایجاد فضای با نشاط برای مردم ، اصلاح هندشی معابر شهری و رعایت اصول ساخت و ساز از مهمترین نیازهای شهرهای استان البرز است .

آیت الله حسینی همدانی بر حفظ معماری ایرانی اسلامی در ساخت و سازهای شهری استان البرز تاکید کرد و گفت: در ساخت و سازها و بلندمرتبه سازی ها باید حقوق همسایگان رعایت شود.

سقط جنین نسل کشی است

نماینده ولی فقیه در استان البرز در ادامه مبحث اهمیت زادآوری و جمعیت گفت : فرزند آوری فقط در زمان رفاه نیست و کسانی تشویق به سقط جنین می کنند در مسیر نسل کشی قرار دارند.

وی ادامه داد: سقط جنین در واقع فعل حرام است و باید غرامت پرداخت کرد.

آیت الله حسینی همدانی ازدیاد جامعه اسلامی را ضروری دانست و گفت : کثرت جمعیت از نقاط قوت مسلمانان در برابر دشمنان است.

دکمه بازگشت به بالا