عمومی

اهمیت افزایش درآمد مشروع در اقتصاد دریا و شرکت‌های دانش‌بنیان/ تلاش برای ایجاد شهر جهانی فرهنگی

محمدمهدی اسماعیلی گفت: ارتقا بهره‌وری و افزایش درآمد مشروع حضور در اقتصاد دریا و شرکت‌های دانش‌بنیان ممدوح است و حتی ضرورت دارد.

به گزارش دکترنامه، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بعداظهر امروز یک‌شنبه (۹اردیبهشت‌ماه) در آیین اختتامیه نمایشگاه دستاوردهای اوقاف و امور خیریه  که در محل هتل ارم تهران برگزار شد با ابراز خوشحالی از مسیری که سازمان اوقاف طی کرده است، گفت: در جلسات‌ مختلفی بعضا با این‌ سوال مواجه می‌شویم که  فلسفه ورود سازمان اوقاف به فعالیت‌های اقتصادی و فناورانه چیست.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین کارکردهای سازمان اوقاف و امور خیریه افزایش بهره‌وری و رشد محصولات و ارزش تولیدات مجموعه‌های وقفی است. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: سازمان اوقاف مجموعه‌ای است که به جز موارد محدود و نادر هیچ وابستگی به بودجه دولتی ندارد و نیات واقفین را نمایندگی می‌کند، به همین دلیل مردمی‌ترین بخش حوزه متصل به حاکمیت است و مردمی ترین وجهه دولت را نمایندگی می‌کند.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: مردم‌ با انگیزه‌ کسب ثواب، بهترین‌ بخش از بهترین‌ دستاوردهای زندگانی خود را برای جریانی عمرانی و بالنده وقف‌ می‌کنند. 

وی افزود: افزایش بهره وری در این سازمان، موفقیت در  گستراندن هرچه بیشتر خیر و ثواب در جامعه است. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: خروجی انتهایی جریان‌ وقف‌ کمک‌ به امر فرهنگ‌ دینی و دین داری مردم است. این‌ امر در دوره جدید با پیشرفت های علمی می‌تواند به چندین‌برابر توان گذشته برسد؛ حتما ارتقا بهره وری و افزایش درآمد مشروع حضور در اقتصاد دریا و شرکت‌های دانش‌بنیان ممدوح است و حتی ضرورت دارد. 

اسماعیلی با اشاره به پیشرفت‌های علمی کشور تاکید کرد: رییس جمهور در سفرهای خارجی میراث فرهنگی و صنایع دستی هدیه نمی‌دهد بلکه از تولیدات نرم افزاری و دانش بنیان کشور اهدا می‌کنند، امروز ما خیلی سربلند هستیم‌ که نوع استدلال و ارایه توانمندی هایمان تغییر کرده است. 

وی ابراز کرد: در گذشته به توانایی جغرافیایی و انرژی فسیلی افتخار می‌کردیم‌ ولی امروز به منابع انسانی فرهیخته و کارآمد افتخار می‌کنیم.
 

در عملیات‌ انتقام‌ سخت، همه دنیا متحیر شدند

اسماعیلی با اشاره به عملیات وعده صادق گفت: شهید طهرانی مقدم از ابتدایی‌ترین وسایل محروم‌ بود ولی امروز دقیق‌ترین‌ موشک‌های نقطه زن با تلاش‌های این‌ مرد بزرگ به دست آمده است تا جایی که در عملیات‌ انتقام‌ سخت، همه دنیا متحیر شدند. 

وی افزود: حرکت پهپادها مانور قدرت فناورانه جمهوری اسلامی و اقتدار ۴۵ ساله نهضت امام و رهبری انقلاب بود که به مردم ارزانی داشتند و باعث سربلندی همه شد، براساس نظر سنجی‌ها بیش از هفتاد درصد مردم‌ از صمیم‌ قلب از این اقدام حس غرور پیدا کردند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه همین رویکرد را در حوزه حکمرانی قرآنی دنبال می‌کنیم، تصریح کرد: ایجاد شهر جهانی فرهنگی از جدیدترین ابلاغ های رئیس جمهور است که چندین استاندار نامه‌نگاری کردند مبنی بر اینکه مشتاق هستن این‌ اقدام در استان‌ آنها اجرایی شود. 

اسماعیلی اظهار کرد: به قدری به‌منابع نرم‌ قدرت متصل شدیم‌ که اگر مدیریت با همین روند پیش رود در سالهای آینده بی‌نیاز می‌شویم، در سفر سریلانکا سدی را افتتاح کردیم‌ که بسیاری از شرکت‌های خارجی از ساخت آن‌ ناتوان‌ بودند. 

وزیر فرهنگ افزود: مقاومت‌ در همه ابعاد شامل اقتصاد، مقاومت اجتماعی، سیاست و مقاومت منطقه‌ای افتخار زاست. 

وی ادامه داد: اسرائیل کودک کش را منکوب کردیم‌، جریان اقتصادی هم‌ به ثبات‌ می‌رسد، همه می‌گفتند با پرتاب یک‌ موشک‌ اقتصاد ضربه‌ می‌خورد ولی ده‌ها موشک‌ پرتاب شد، اقتصاد کشور هم‌ به آرامش می‌رسد.

اسماعیلی در پایان‌ گفت: جمهوری اسلامی‌ و دولت مردمی این‌ مسیر نورانی را ادامه خواهد داد و به فرموده رهبر انقلاب در راه فتح‌قله هستیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا