سلامت و دانش

بارش شهابی، کهکشان راه‌شیری و جلبک‌های بیولومینسانس در یک قاب!/ عکس

به گزارش خبرگزاری دکترنامه، جی‌شاه، در گفت و گویی که با خبرگزاری PetaPixel داشته‌است، گقت:« گرفتن چنین سوژه‌های متنوعی در یک نوردهی بسیار منحصر به فرد است و از این رو بسیار ارزشمند است. علاوه بر این، متعادل کردن نوردهی، در عین به حداقل رساندن نویز، ثبت چنین تصاویری را جذاب‌تر می‌کند.»

بارش شهابی، کهکشان راه‌شیری و جلبک‌های بیولومینسانس در یک قاب!/ عکس
جلبک‌های بیولومینسانس در آب می‌درخشند، شهاب‌ها از بارش شهابی برساوشی بالای سرشان شلیک می‌شوند و کهکشان راه شیری در آسمان بالا می‌درخشد.

شاه از Sony a۷ IV خود با لنز Sony FE ۲۴mm f/۱.۴ G-Master استفاده کرد و در اواخر شب با لنز کاملا باز با نوردهی ۲۰ ثانیه‌ای عکس گرفت.

جی‌شاه در پستی در اینستاگرام خود نوشت:« یک شهاب سنگ که از بارش شهابی برساوشی آمده‌است، کهکشان راه شیری، بیولومینسانس، یک کشتی غرق شده، اقیانوس آرام و یک کشتی در دوردست، همه در یک نوردهی ۱۵ ثانیه‌ای ثبت شده‌اند.»

گفتنی است که دوربین بدون آینه فول فریم سونی Alpha a۷ IV با ضبط ویدیو با کیفیت فیملبرداری ۴k ۶۰p و ثبت عکس با کیفیت ۳۳ مگاپیکسل عملکردی فراتر از اصول اولیه در ثبت عکس و فیلم حرفه‌ای دارد. همچنین این دوربین قابلیت فوکوس خودکار در تصویر و فیلم‌ها را نیز دارد. این دوربین دریچه جدید برای ثبت عکس و فیلم‌های خلاقانه برای هنرمندان را فراهم می‌کند و کاملا مطابق با تکنولوژی روز دنیا ساخته شده است.

منبع: petapixel

۲۲۷۲۲۷

تیم خبری مقالات علمی

به عنوان نویسنده علمی و پزشکی، با استفاده از الگوریتم BERT گوگل، هدفم این است که متونی را ارائه دهم که علاقه شما را به علم پزشکی تحریک کند و اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهم.
دکمه بازگشت به بالا