عمومی

‌ بازدید بیش از ۳۵ هزار نفر از آرامگاه سعدی در یادروز شیخ اجل

دکترنامه/فارس مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس از بازدید بیش از ۳۵ هزار نفر از مجموعه فرهنگی تاریخی سعدی در نخستین روز اردیبهشت‌ماه مصادف با یادروز سعدی خبر داد.

محمد ثابت اقلیدی امروز، ۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ گفت: اول اردیبهشت‌ماه هم‌زمان با یاد روز سعدی بیش از ۳۵ هزار نفر با حضور در آرامگاه سعدی یاد این شاعر شهیر شیرازی را گرامی داشتند.

وی افزود: اول اردیبهشت‌ماه امسال همانند سال‌های گذشته، آرامگاه سعدی در یاد روز سعدی به‌صورت رایگان پذیرای گردشگران و مردم فرهنگ دوست شهر شیراز بود.

 مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس در ادامه به اجرای برنامه‌ها و رویدادهای فرهنگی، هنری و گردشگری در این روز و هفته بزرگداشت سعدی در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدی اشاره کرد و افزود: این رویدادها با محوریت آشناسازی مردم با ابعاد شخصیت شیخ اجل سعدی شیرازی برگزار شد و مورد استقبال بی‌نظیر مردمی هم قرار گرفت.

ثابت اقلیدی در ادامه به گل‌آرایی آرامگاه سعدی اشاره کرد و گفت: برای نمونه همایش ادبی گلگشت سعدی با اجرای سخنرانی‌های علمی، حکایت، شعر و سعدی خوانی همچنین اجرای موسیقی سنتی برگزار شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا