عمومی

بازدید معاون سازمان انرژی اتمی از تاسیسات پتروشیمی عسلویه

معاون سازمان انرژی اتمی و مدیرعامل شرکت توسعه کاربرد پرتوهای ایران در سفر به استان بوشهر از تأسیسات پتروشیمی عسلویه و شرکت مبین انرژی خلیج فارس بازدید کرد.

به گزارش دکترنامه به نقل از سازمان انرژی اتمی ایران؛ سیدپژمان شیرمردی، معاون سازمان انرژی اتمی و مدیرعامل شرکت توسعه کاربرد پرتوهای ایران در سفر به استان بوشهر از تأسیسات پتروشیمی عسلویه و شرکت مبین انرژی خلیج فارس بازدید کرد.

شیرمردی در جریان این بازدید و در جلسه‌ای تخصصی به‌منظور تبادل نظرات کارشناسی متخصصان حوزه فناوری پرتوها و صنعت نفت و پتروشیمی، ضمن ابراز خرسندی از زیرساخت‌های غرورآفرین موجود در تأسیسات پتروشیمی عسلویه و شرکت مبین انرژی خلیج فارس، اظهار کرد: این اتفاق، موجب افزایش انگیزه شده و مصداقی از شعار «ما می‌توانیم» است.

وی ادامه داد: بار دانشی را که امروز به صورت عملیاتی در مجموعه پتروشیمی کشور شاهد هستیم، حاصل اعتماد و باور به نیروهای بومی و خودباوری توان داخلی است.

مدیرعامل شرکت توسعه کاربرد پرتوها افزود: در صنعت هسته‌ای نیز با تکیه بر این رویکرد توانسته‌ایم در میان معدود کشورهای دارای چرخه سوخت هسته‌ای قرار گیریم.

معاون سازمان انرژی اتمی در ادامه با اشاره به حضور ایران در میان دارندگان نیروگاه هسته‌ای در سایه تحریم‌های سنگین نظام سلطه، اظهار کرد: با تلاش مضاعف و اعتماد به جوانان برای حل مسایل صنعتی کشور می‌توان گام‌های بسیار بلندی برداشت.

وی تصریح کرد: در همین زمینه و در شرایط بسیار سخت تحریم‌ها، در حوزه رادیوداروها پیشرفت‌های چشمگیری در صنعت هسته‌ای داشته‌ایم.

شیرمردی در ادامه با اشاره به کاربرد گسترده فناوری پرتوها و اقدامات صورت گرفته در چهار حوزه کشاورزی، سلامت و بهداشت، محیط زیست، گفت: سبک‌سازی و سولفورزدایی، استفاده از گیج‌هایی نظیر ضخامت‌سنج و سطح‌سنج و همچنین رادیوگرافی صنعتی از جمله کاربردهای فناوری پرتوها در صنعت نفت به شمار می‌آید.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در این جلسه با تاکید بر ضرورت وجود هم‌افزایی و همگرایی دستگاه‌های مرتبط به‌منظور صنعتی‌سازی تجهیزات و توسعه فناوری پرتوها، گفت: امیدواریم با حمایت صنعت پتروشیمی بتوانیم پس از بررسی کارشناسی زمینه‌های مشترک همکاری، گام بلندی در زمینه حل مشکلات کشور و مردم شریف میهن عزیزمان برداریم.

گفتنی است در پایان نیز متخصصان و کارشناسان حوزه کاربرد پرتوها و نیز صنعت نفت به بیان دیدگاه‌های خود در این حوزه پرداخته و در مورد ظرفیت‌ها و زمینه‌های مشترک همکاری‌های آینده به بحث و تبادل نظر پرداختند.

هم چنین با اعلام مدیرعامل شرکت توسعه کاربرد پرتوها، کارگروهی با ماموریت پیگیری و عملیاتی سازی توافقات این جلسه تشکیل شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا