عمومی

با جوانان کارها دشوار نیست/ تولد امید از پنجره ایمان

دکترنامه/گلستان اعتماد به جوانان و ایمان به هدفی بزرگ همچون تعالی و پیشرفت استانی آباد، بستری بود که جوانه های‌ امید را بارور کرد تا «آوا» رمز همدلی و همبستگی جبهه رسانه انقلاب در «یلدای خدمت» دولت در گلستان شود.

شاید در روزهایی که کاریکاتورهای چسبیدن مدیران به میزها در رسانه‌ها با طعنه و کنایه دست به دست می‌چرخد شنیدن اینکه در شمال شرق ایران پهناور و در گلستان سرفراز، این جمله تیتر یک رسانه‌هاست که «میانگین سن مدیران استان ۱۰ سال کاهش یافت» برای همگان تعجب برانگیز بوده و آرایش لب و دهن و ابروان مخاطبانِ این جمله نشان از حیرت و شاید هم تردید باشد؛ تردیدی که ریشه‌های‌امید را برای جوانان برومند این سرزمین سالهاست کمرنگ و کمرنگ‌تر کرده و می‌رفت تا ‌امید درخشش و شکوفایی را برای آن‌ها بخشکاند.

اما این تنها یک جمله نیست و یک حقیقت تحقق یافته در نگارستان ایران است، جوان شدن مدیران با همه چالش‌ها و حواشی‌اش نشان داده پویایی، تحرک، شادابی و چابکی را برای سیستم اداری به ارمغان آورده است، نکته اما اینجاست که مقصود نگارنده از متن امروز این نیست ولی لاجرم لازم بود تا قبل از بیان آنچه امروز باید در تاریخ گلستان ثبت شود این تگ نگاره شیرین را یادآوری کرده تا بال‌های باورمان را آماده پرواز کنیم.

چند روزی بیشتر نمی‌گذرد که خبر تصمیم استاندار برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تقویت حوزه رسانه‌ای انعکاس خدمات دولت به گوش رسیده است، تصمیمی برای مردمی‌سازی و در عین چابک‌سازی سیستم رسانه‌ای پیرامون خدمات دولت سیزدهم در گلستان که با اعتماد به جوانان و ظرفیت‌های جبهه انقلاب بدون پیرایه‌ها و تکلفات اداری اتخاد شد.

تصمیمی که با خروجی نهایی انتخاب یکی از چهره‌های علمی و دانشگاهی عرصه رسانه که توامان در کف میدان خاک رسانه را نیز خورده بود و به تبع آن تیم کوچک اما بزرگ همتی از جوانان رسانه‌ای استان همراه شد.

استارت کار از همان ساعات نخست و تدوین طرح آوا (ایمان وامید) با توکل بر خدا وایمانی راسخ به راهی که مقصدش اعتلای نظام و آگاهی بخشی به مردم عزیز بود خورد، شروعی که شاید کم لطفی و نامهربانی‌هایی از دوستان را همراه داشت اما به سرعت به محور همدلی و همبستگی جریان رسانه‌ای انقلاب تبدیل شد.

تولد نهالی نوپا اما استوار به نام «استودیو آوا» گلستان، شکل‌گیری پویش‌های رسانه‌ای «یلدای خدمت» و «چله خدمت» در رسانه‌های رسمی و همزمان تولیدات رسانه‌ای فاخر در میان اقشار و اصناف مردم در کنار اقدامات چندلایه تبلیغاتی اعم از مجازی و محیطی همه و همه تنها حاصل کمتر از ۲۴ ساعت همدلی جوانانی از جبهه انقلاب بود که اعتماد به آن‌ها و ایجاد بستری برای همدلی آنان را به مرز بالندگی برای خدمت رسانده بود.

تنها چند روز تا سفر رئیس‌جمهور باقی مانده و این تیم جوان و بی‌ادعا همچنان پرتلاش لحظه به لحظه با توکل بر ایزد و استمداد از ۴۰۰۰ شهید استان گلستان در بخش‌های مختلف تولید، تبیین، توزیع و شبکه‌سازی مشغول جهادند و ابتکار بزرگی از تولیدات نمایشگاهی، موسیقی‌های فاخر، نماهنگ، یادداشت و کلیپ و پادکست نیز در دستور کار آنهاست…

اما بازهم مقصود نگارنده از نگارش متن این نیست؛ بلکه خلاصه حرف این است که این تدبیر هوشمندانه استاندار گلستان، برای نخستین بار توانست جریان رسانه‌ای انقلاب را دور هم و بر مبنای عملیاتی مشترک برای آبادانی استان جمع کرده و بستر همدلی و هم افزایی را در این جبهه پرتوان ایجاد کند. اقدامی که با پایان سفر رئیس‌جمهور به استان گلستان تازه شروع یک جریان بزرگ‌امید، همدلی و پیشرفت مبتنی بر وحدت و آرمانگرایی است و به همگان ثابت خواهد کرد که «با جوانان کارها دشوار نیست».

یادداشت: مهدی باقریان- سردبیر دکترنامه گلستان

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا