اقتصادی

بخش تعاون بهترین قالب برای تنظیم بازار کالاهای اساسی

معاون امور تعاون و اتحادیه‌های اتاق تعاون استان تهران، بخش تعاون را بهترین قالب برای تنظیم بازار و مقابله با دلالی و واسطه‌گری در اقتصاد دانست و گفت: در شرایطی که می‌توانیم از ظرفیت شبکه‌های تعاونی در داخل کشور در تامین نهاده‌ها، تولید گوشت و مرغ و سایر نیازهای ضروری مردم استفاده کنیم نیازی به واردات از خارج نداریم.

خاطره استادرضایی در گفت‌وگو با دکترنامه، اظهار کرد:در حال حاضر ظرفیت شناسایی شده خالی در بخش تعاون با محور کشاورزی و تولید بسیار است و باید کمک کنیم که ظرفیت سازی جدید در عرصه‌های مختلف از جمله اشتغال، تامین امنیت غذایی و سلامت خانواده به وجود آید و از این بستر به نحو شایسته تر استفاده کنیم.

وی افزود: در حوزه اجرا یعنی کاشت، داشت و برداشت، ساختاری که در سطح گروه‌های مختلف بین‌المللی در عرصه کشاورزی داریم بیانگر این مفهوم و واقعیت است که اگر با مدل و قالب تعاونی وارد شویم خروجی قوی‌تری خواهیم داشت، به دلیل اینکه کشاورزان و نیروهای انسانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند نیاز به ایجاد یک ساختار حمایتی قوی دارند.

معاون امور تعاون و اتحادیه‌های اتاق تعاون استان تهران در عین حال بهترین راه مقابله با نظام دلالی را وجود شبکه‌های تعاونی در کشور دانست و گفت: تعاون بهترین قالب برای مقابله با دلالی و واسطه‌گری است و از طریق تعاونی‌ها می توان جلوی دلالی در نظام توزیع و عرضه کالا را گرفت.

وی ادامه داد: ما می‌توانیم نهاده‌ها، انواع صیفی‌جات، سبزیجات، مرکبات، اقلام پروتئینی، گوشت و مرغ، تخم مرغ و سایر کالاهای اساسی که خانوارها در طول روز به آن احتیاج دارند را از طریق شبکه تعاونی ها تامین کنیم.

استادرضایی متذکر شد: در شرایطی که امکان و ظرفیت‌های بالایی در بخش تعاون وجود دارد که می‌توان از این ظرفیت در تنظیم بازار و تهیه و تولید اقلام اساسی و مصرفی مردم استفاده کرد، نیازی به واردات از خارج نیست و باید در داخل کشور برای بهره مندی از این مزیت‌ها به نحو شایسته برنامه ریزی کنیم.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا