اقتصادی

بدهی گوگل، متا و تیک‌تاک در روسیه صاف شد

به نظر می‌رسد جریمه‌های صادر شده از سوی دادگاه‌های روسی برای گوگل، یوتیوب، متا، تیک‌تاک و تلگرام، تسویه شده‌اند.

به گزارش دکترنامه، این شرکت‌ها دیگر به عنوان بدهکار در پایگاه داده بدهکاران دولت، ثبت نشده اند. اما این پایگاه داده که روز چهارشنبه توسط رویترز بررسی شد، همچنان نشان می‌دهد که شرکت ایکس (توییتر سابق)، ۵۱ میلیون روبل (۵۶۰ هزار و ۷۳۰ دلار) و توئیچ، ۲۳ میلیون روبل (۲۵۲ هزار و ۸۷۹ دلار) بدهی دارند.

گوگل، متا، تیک‌تاک و تلگرام در این باره اظهارنظر نکردند.

روسیه بر سر محتوایی که از نظر این کشور غیرقانونی است و عدم ذخیره سازی داده‌های کاربران روسی در سرورهای داخلی، با شرکت‌های بزرگ فناوری در کشمکش بوده و این اختلافات، پس از آغاز حمله نظامی روسیه به اوکراین در فوریه سال ۲۰۲۲، شدت پیدا کرد.

پس از آغاز جنگ در اوکراین، توییتر و پلتفرم‌های فیس‌بوک و اینستاگرام شرکت متا پلتفرم، در روسیه مسدود شدند و یوتیوب گوگل هدف خاص خشم دولت روسیه قرار گرفت.

بر اساس گزارش رویترز، دادگاهی در روسیه در اواخر سال ۲۰۲۳، شرکت گوگل را به دلیل کوتاهی در حذف اطلاعات جعلی درباره جنگ در اوکراین، ۴.۶ میلیارد روبل (۵۰.۸۴ میلیون دلار) جریمه کرد. شرکت متا هم در سال ۲۰۲۲، به عنوان سازمان افراطی، اعلام شد و بر اساس درآمدهای روسی خود، هدف جریمه های متعدد قرار گرفت.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا