عمومی

برنامه منسجم و مدون در حوزه اجتماعی تدوین شود

به گزارش خبرگزاری دکترنامه از چهارمحال وبختیاری، محمدحسین واحدیان در جلسه ساماندهی متکدیان اظهارداشت: مجموعه مدیریت شهری به مسائل اجتماعی و فرهنگی نگاه ویژه‌ای دارد به گونه‌ای که برای اجرای برنامه‌های این حوزه اعتباراتی با عنوان ارتقاء نشاط اجتماعی، سلامت و ورزش و… پیش‌بینی شده است.

وی افزود: با توجه به افزایش مطالبه‌گری مردم در حوزه‌های مختلف به ویژه اجتماعی و وفرهنگی، این امر خطیر بیشتر بر مجموعه مدیریت شهری مشهود است که هم به صورت سخت افزاری و هم نرم افزاری اقداماتی را انجام دهد.

شهردار شهرکرد بیان کرد: در حوزه نرم افزاری اعتقاد داریم که باید پایگاه‌های فرهنگی، اجتماعی، مذهبی و هنری در محلات مختلف راه‌اندازی و پل ارتباطی بین مردم و شهرداری شود.

واحدیان خاطرنشان کرد: در همین راستا مرکز حقوق شهروندی در ناحیه غرب، مرکز اجتماعی در جنوب شهر و مرکز مشاوره در بازار لاله واقع در چهارراه دروازه فارسان راه اندازی شده و نگاه این است که در سال آینده در منظریه و ناحیه غرب پایگاه‌های فرهنگی در صورت تامین زمین راه‌اندازی تا به صورت مستمر برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی برگزار شود.

وی گفت: در بحث سخت افزاری نیز ۲ چمن مصنوعی در منظریه و تپه نورالشهداء با کمک سرمایه‌گذار و ۲ سوله ورزشی در جنوب شهر و خیابان اقبال لاهوری نیز تجهیز و به روزرسانی و راه‌اندازی شده است. برای سال اینده نیز پیگیر راه‌اندازی دو سالن ورزشی دیگر هستیم.

شهردار شهرکرد ایجاد زیرساخت‌ها را ابزاری برای ارتباط با مردم دانست و ادامه داد: رشته اکثر آسیب‌های اجتماعی عدم آموزش‌های مهارتی و ارتباطی است بنابراین باید متولیان برای برگزاری دوره‌های آموزشی و ایجاد زیرساخت‌ها اقدامات لازم را انجام دهند.

واحدیان تصریح کرد: همچنین سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یک برنامه برنامه منسجم و مدون در حوزه اجتماعی جهت جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی تدوین کند.
وی خاطرنشان کرد: همچنین در راستای رفع مشکل تکدی‌گری در سطح شهر می‌طلبد فرهنگ‌سازی، آگاه سازی و اطلاع رسانی به مردم انجام شود تا این مشکل و معضل رفع شود.

دکمه بازگشت به بالا