عمومی

برگزاری بزرگداشت شهید مطهری در مسجد نارمک

بزرگداشت چهل و پنجمین سالگرد شهادت آیت الله دکتر مرتضی مطهری در مسجد جامع نارمک برگزار شد.

به گزارش دکترنامه، چهل و پنجمین سالگرد شهادت آیت الله دکتر مرتضی مطهری با حضور حجت الاسلام احمد ناطق نوری، علی، محمد و مجتبی مطهری، علی لاریجانی، خانواده شهید مطهری، محسن هاشمی و نمازگزاران مسجد جامع نارمک برگزار شد.

مسجد جامع نارمک یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های سخنرانی آیت الله مطهری در دوران ستمشاهی در شرق تهران بود.

سخنران این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدرضا هاشمی تهرانی بود.

هاشمی تهرانی در این مراسم سخنرانی اش را با موضوع علم و معرفت و جایگاه عالم دینی در جامعه آغاز کرد و گفت: در سیره امام جعفر صادق (ع) جهل و نادانی بزرگترین مرض بود. انسان در حرف ممکن است ادعای دینداری داشته باشد اما تا مادامی که نسبت به توحید و ولایت جاهل و نادان باشد و نتواند حق را از باطل تشخیص دهد، دینداری اش هم ارزشی نخواهد داشت.

وی ادامه داد: علم، شناخت و معرفت پیدا کردن به دستگاه معرفت اهل بیت (ع) همان باطن دینداری است. محب و شیعه بی‌سواد و بی‌معرفت، به درد اهل بیت نمی‌خورد.  

هاشمی تهرانی ادامه داد: شهید مطهری در دوران ما مرد علم، تهجد، شجاعت و ذکاوت بود و طراز منبر را در سطح عالی حفظ می کرد. از شهید مطهری باید چنین ویژگی‌هایی را یاد بگیریم.  

وی با اشاره به مسئله حجاب گفت: اگر معارف دینی در سطوح مختلف همانند کاری که استاد مطهری قبل از انقلاب انجام داد، ارائه می‌شد و درباره آن با جوانان صحبت می‌شد، شاید امروز با بی حجابی به این شکل در جامعه روبرو نبودیم.  

چهل و پنجمین سالگرد ترور آیت الله دکتر مرتضی مطهری با هزار و دویست و نود و هفتمین سالگرد شهادت امام جعفرصادق (ع) رییس مذهب شیعه همراه بود.  

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا