سلامت و دانش

بلایی که کابل شارژ ارزان سر گوشی آیفون آورد/ عکس

یکی از کاربران در ردیت پستی منتشر کرده که در آن نشان می‌دهد کابل شارژر USB-C آیفون ۱۵ پرو مکس او کاملاً ذوب شده و منجر به سوختن دست و قسمتی از گوشی‌اش شده است. به نظر می‌آید این کاربر از یک کابل ارزان‌قیمت و غیررسمی برای شارژ گوشی خود استفاده کرده است. باتوجه به مسائل داغ‌شدن آیفون ۱۵ پرو مکس و همچنین مهاجرت اپل به USB-C این پست خبرساز شده است.

بیشتر بخوانید:

کاربری در Reddit پستی منتشر کرده که در آن نشان می‌دهد آیفون ۱۵ پرو مکس او تماماً کابل شارژر را ذوب کرده و دست او را سوزانده است. او در پست خود می‌نویسد: «می‌دانستم آیفون ۱۵ پرو مکس داغ می‌شود، اما یک ماه پس از استفاده، گوشی من در طول شب به‌قدری داغ شد که به معنای واقعی کلمه انگشتم را سوزاند. وقتی کابل را جدا کردم، دیدم مقداری از پلاستیک ذوب شده، آثار سوختگی روی بدنه باقی مانده و قسمت فلزی کابل USB-C درون پورت چسبیده بود.»

بلایی که کابل شارژ ارزان سر گوشی آیفون آورد/ عکس

داغ‌شدن آیفون ۱۵ پرو مکس و لوازم جانبی تقلبی

قبل از آن‌که اتحادیه اروپا اپل را مجبور کند کانکتور لایتنینگ خود را با USB-C جایگزین کند، بحث‌های زیادی درمورد اینکه چرا اپل تا این زمان برای مهاجرت به USB-C تعلل کرده، وجود داشت. همچنین ترجیح اپل به استفاده از گواهی MFi (یا «ساخته‌شده برای آیفون») برای لوازم جانبی موردتأیید خود در لایتنینگ، کاربران را محدود می‌کرد تا از هر کابلی استفاده نکنند؛ اکنون دیگر اپل در سری جدید آیفون ۱۵ این گواهی را صادر نمی‌کند و حالا این امکان برای کاربران میسر شده تا از هر نوع کابل USB-C برای شارژکردن جدیدترین پرچمدار اپل استفاده کنند.

به‌رغم اینکه می‌توان سری آیفون ۱۵ را با هر نوع کابل USB-C شارژ کرد، اما به نظر می‌رسد بهتر است از کابل داخل جعبه یا برندهای لوازم جانبی مورداعتماد استفاده کرد. در اتفاق اخیر، کاربر در پست خود نگفته که از چه نوع کابلی استفاده کرده، اما براساس گزارش‌ها، این شخص آداپتور مسافرتی و یک کابل USB-C عمومی از آمازون خریده و از آن برای شارژ آیفون ۱۵ پرو مکس استفاده کرده است.

بیشتر بخوانید:

۵۸۵۸

تیم خبری مقالات علمی

به عنوان نویسنده علمی و پزشکی، با استفاده از الگوریتم BERT گوگل، هدفم این است که متونی را ارائه دهم که علاقه شما را به علم پزشکی تحریک کند و اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهم.
دکمه بازگشت به بالا