عمومی

بهره‌وری منابع آب اولویت مجموعه مدیریتی استان است

به گزارش خبرگزاری دکترنامه از قزوین؛ محمدمهدی اعلایی، استاندار قزوین در جلسه شورای حفاظت از منابع آب و سازگاری با کم آبی استان قزوین اظهار کرد: مدیریت منابع آب و توجه به آن توسط همه دستگاه‌ها و مردم باید در دستور کار قرار گیرد و هر کس در این حوزه باید وظایف خود را به درستی انجام دهد.

او افزود: با توجه به‌ اینکه در فضای فعلی کشور به دنبال رشد تولید هستیم، یکی از عمده‌ترین مباحثی که باید برنامه‌ریزی شود بهره‌وری منابع آب است و باید در این حوزه اقدامات اساسی صورت گیرد.

اعلایی گفت: بسیاری از منابع آب استان در حوزه کشاورزی مصرف می‌شود و باید بررسی لازم صورت گیرد تا میزان صرفه اقتصادی به مقیاس مصرف آب ارزیابی شود، چراکه استان قزوین در حوزه کشاورزی حرف برای گفتن دارد و باید موضوعات این حوزه با حساسیت بیشتری در استان دنبال شود.

این مسئول ادامه داد: ارتقاء بهره‌وری مصرف منابع آب با اجرای طرح بازار آب در حال انجام است، البته موضوعات دیگری مانند اصلاح الگوی کشت و غیره هم باید دنبال شود تا هم شاهد افزایش درآمد کشاورزان و هم شاهد بهبود وضعیت اقتصادی باشیم.

او افزود: استان قزوین به دلیل صنعتی بودن و وجود مراکز متعدد سکونتگاهی ظرفیت خوبی در حوزه پساب دارد و باید برنامه‌ریزی لازم برای استفاده بهینه از پساب در سطح استان بر اساس قوانین و مقررات در دستور کار قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در استان اظهار کرد: نظارت بر چاه‌های غیرمجاز غیر کشاورزی هم از اهمیت بالایی برخوردار است و باید در این کمیته طرح ویژه‌ای برای شناسایی این چاه‌های غیرمجاز دنبال شود و گزارشی از وضعیت برخورد با این موضوع ارائه شود.

46

دکمه بازگشت به بالا