عمومی

بوستان جنگلی ۱۱۰۰ هکاری ارتفاعات دروازه قرآن بهره‌برداری می‌شود

دکترنامه/فارس رئیس کمیسیون فرهنگی، سومین حرم اهل بیت(ع) و گردشگری شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به طرح‌های فضای سبز و تفریحی این کلان‌شهر گفت: کار احداث بوستان جنگلی ۱۱۰۰ هکتاری ارتفاعات دروازه قرآن شروع شده است و به زودی آماده بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش خبرنگار دکترنامه، محمدرضا هاجری عصر یکشنبه، ۲۳ مهرماه در نطق پیش از دستور جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه سرانه فضاهای سبز، فضاهای ورزشی، فضاهای بهداشتی و درمانی، فضاهای فرهنگی – مذهبی در حال حاضر اندک است، گفت: تا رسیدن به وضع مطلوب، به هیچ وجه کمیسیون ماده ۵ نباید اجازه تغییر کاربری این فضاها رابه تجاری یا مسکونی بدهد.  تمامی دستگاه‌ها پای کار آمده تا وضع موجود را به  سمت وضع مطلوب به حرکت در آورند و چنانچه پساب‌های شیراز توسط سازمان آب به شهرداری اختصاص داده شود با توجه به طرح‌های بزرگ،  فضای سبز شیراز را می‌توان چند برابر کرد.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز بیان کرد: هزاران هکتار اختصاص به فضای تفریح و تفرج مردم دارد مانند تمامی بلندی‌ها و بام‌های شیراز که یکی از طرح‌ها، بوستان جنگلی ۱۱۰۰ هکتاری ارتفاعات دروازه قرآن بوده که شروع به کار کرده و به زودی آماده بهره‌برداری می‌شود، منتهی نیاز به آب دارد و پساب‌های شیراز می‌تواند گره گشای توسعه و گسترش فضای سبز شهر باشد.

وی در ادامه با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور و هیئت دولت به شیراز و استان فارس اظهار کرد: بدون تردید سفرهای استانی رئیس جمهور جمهور منشأ خیر و برکت برای شهرها بوده و هست. ریاست جمهور انقلابی و ولایت مدار با روحیه جهادی و میدانی در سفرها دنبال گره‌گشائی از کارهای فروبسته‌ای است که دولت‌های قبل برجای گذاشته وایشان باید ترک فعل آن‌ها را جبران کند. افتخار می‌کنیم که تمام قد از ریاست جمهور حمایت کرده و بعد از این هم چنان خواهد بود.

هاجری افزود: شورا و شهرداری شیراز در این سفر با ارائه بیش از ۲۱ هزار میلیارد تومان پروژه جلودار عمران و آبادی شهر بوده و در بسترسازی، حضور و جلسات نقش اصلی را داشته و در آینده  خواهد داشت.

وی تأکید کرد: از استاندار پرتلاش، مخلص، پرتوان و گره گشای کارها و فرماندار انقلابی شهرستان شیراز حمایت جدی کرده و در همگرایی و هم افزایی پا در رکاب خواهیم بود. البته به‌عنوان برادری دینی متذکر می‌شوم که مواظب بعضی نفوذی‌ها باشند تا برای شهر حاشیه سازی نکنند.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به عدم صدور کارت‌های ملاقات و دیدارهای مردمی ریاست جمهوری برای ۱۳ عضو شورای شهر شیراز افزود: بدون تردید مسئولان به غافلان و بی تدبیران تذکر خواهند داد تا متنبه شده، رویه ناصواب خود را تکرار نکنند. مبادا بعضی فکر کنند مدیریت شهری، ام‌المخارج ترک فعل ادارات و سازمان‌هاست یا زینت المجالس است که اگر چنین فکر کنند، جایگاه پارلمان شهری را به سوی استحاله و بی‌هویتی پیش می‌برند و بی‌حرمتی به رأی و نظر مردم است.

هاجری یادآور شد: توهین و جسارت بعضی سیاست‌بازان و غاصبان جریان انقلابی مظلوم به استاندار مومن، انقلابی و سخت‌کوش فارس، در حضور ریاست جمهوری نشان می‌دهد باند پدر خوانده‌ها و آقازاده‌ها دنبال حاشیه‌سازی و جدا کردن نیروهای انقلابی مستقل از ریاست جمهور مظلوم هستند. باید مواظب بود، رگ و ریشه‌های جریان انحرافی، بلایی که بر سر احمدی‌نژاد آوردند، برسر دولت رئیسی نیاورند.

وی ضمن قدردانی از حضور وزیر کشور در افتتاح پروژه‌های عمرانی شیراز گفت: در این برنامه‌ها وزیر کشور قول دستور مساعد دادند ساختار حوزه فرهنگی شهرداری شیراز ارتقا و تعالی مناسب پیدا کند لذا از نیروهایشهرداری تقاضا دارم با توجه به مصوبات و مستندات، قول  و دستور مساعد وزیر کشور را تا به نتیجه رسیدن پیگیری کنند.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز همچنین گفت: با توجه به مصوبات و احکام قطعی انتقال روغن نباتی نرگس شیراز به شهرک صنعتی، لازم است تمامی دستگاه ‌ها به مدیران سختکوش این کارخانه کمک و یاری رسانند تا هرچه سریعتر انتقال یابد. فضای موجود با رعایت حق و حقوق کامل مالکین به‌صورت تهاتر و ردیف بودجه‌های ملی، استانی و مدیریت شهری از پل امام علی (ع) تا چهار راه ادبیات بهترین فضای ممکن برای ساخت مجموعه‌ای بین‌المللی و ملی برای اجلاس، همایش‌ها و برنامه‌های فاخر،  مانند کاری که در اصفهان صورت گرفته و مراسم جایزه بین‌المللی مصطفی (ص) را اخیراً درآن برگزار کردند، است. شهر به یک چنین مجموعه ای نیاز ضروی دارد که در ارتقا و تعالی جایگاه آن، نقش مناسبی خواهد داشت.

وی تصریح کرد: در پهنه استقرار شهرداری مرکزی شیراز، عزیزان دنبال طراحی و ساخت مسجد و حسینیه شیراز بوده که بزرگ و از تمامی هنرمندان معماری و شهرسازی اسلامی – ایرانی برای آن بهره خواهند برد تا شیراز در اذهان جهانیان جلوه واقعی خود را پیدا کند.

هاجری در ادامه سخنان خود با اشاره به وقایع فلسطین گفت: حماسه حماس و گروه‌های مقاومت فلسطین، نشان داد خانه ظلم و ستم و اشغال همچون بیت عنکبوت، سست، لرزان و نابود شدنی است.

وی افزود: افتخارآفرینی در عرصه میدان با فرار گسترده اشغالگران نشان داد آژانس منحوس صهیونیسم نه تنها دیگر قادر نیست بر حجم اشغالگران بیفزاید، بلکه اشغالگران فعلی هم زمین و زمان را به هم می‌دوزند تا به کشورهای اصلی خود بازگردند.

هاجری ادامه داد: جنایات عقده‌ای‌ها پس از شکست بر علیه نوار کوتاه و محدود غزه و کشتار زنان و کودکان بی‌گناه و بی پناه،  چهره سفاک رژیم اشغالگر صهیونیستی را علی‌رغم سلطه سران صهیونیسم بر رسانه‌های جهان،  نشان داد. جو جهانی امروز، حامی فلسطین مظلوم است.

رئیس کمیسیون فرهنگی، سومین حرم اهل بیت(ع) و گردشگری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: حضور میدانی مردم جهان در دفاع از فلسطینیان، محدود به ۶۱ کشور اسلامی و هزاران شهر و روستا نبود. تجمعات پرشور در آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان،  استرالیا، کانادا، ایتالیا و کشورهای اسکاندیناوی نشان می‌دهد اسرائیل، منفورترین در نزد افکار عمومی جهان است و پس از آن،  حامیان بی رگ و ریشه‌اش همچون آمریکای جنایتکار.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا