اقتصادی

بیش از ۴۱۰ هزار متر مربع از اراضی ملی خوزستان رفع تصرف شد

دکترنامه/خوزستان فرمانده یگان حفاظت اراضی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان از اجرای احکام قطعی قضایی برای رفع تصرف اراضی ملی واقع در استان به مساحت بیش از ۴۱۰ هزار مترمربع و به ارزش ۱۶ هزار میلیارد و ۵۵۲ میلیون ریال خبر داد.

سرهنگ فریدون عبادی در گفت و گو با دکترنامه اظهار کرد: در بهمن‌ماه، ۱۱ فقره تعرض به اراضی ملی و دولتی در استان با اجرای احکام قطعی قضایی رفع تصرف و به بیت المال بازگردانده شد.

وی افزود: احکام قضایی قطعی با اقدامات حقوقی معاونت املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان اخذ و به فرماندهی یگان حفاظت اراضی استان ارسال شده بود که بر این اساس با تلاش کارکنان این فرماندهی و پشتیبانی عوامل انتظامی، اجرا و اقدامات لازم انجام شد.

فرمانده یگان حفاظت اراضی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان بیان کرد: با اجرای این احکام، اراضی ملی در استان به مساحت ۴۱۰ هزار و ۵۳۶ مترمربع و به ارزش ۱۶ هزار میلیارد و ۵۵۲ میلیون ریال، ضمن قلع و قمع مستحدثات، رفع تصرف و از دست متصرفان خارج شد.

وی خاطرنشان کرد: عوامل یگان حفاظت اراضی استان خوزستان با قاطعیت تمام، مقابل افراد سودجو و فرصت‌طلب ایستاده و دست متجاوزان به اموال عمومی و بیت‌المال را کوتاه می‌کنند. همچنین به ‌صورت مستمر و شبانه‌روزی، تحرکات احتمالی در اراضی دولتی و ملی استان را رصد کرده و در صورت مشاهده هر گونه تخلف، موضوع را مورد بررسی و پیگرد قضائی قرار می‌دهند.

عبادی با تقدیر از همکاری و همراهی مقام قضائی و مقامات انتظامی استان در مبارزه با زمین‌خواری و حفظ حقوق بیت المال بیان کرد: تعامل یگان حفاظت اراضی و اداره حقوقی اداره کل در این مسیر مؤثر بوده و از دقت و تیزهوشی روسای ادارات راه و شهرسازی شهرستان‌ها نیز قدردانی می‌کنم.

عبادی از شهروندان خواست تا مشاهدات خود از موارد زمین‌خواری را به شماره تماس ۱۶۵۶ (شماره چهار رقمی یگان حفاظت اراضی سازمان ملی زمین و مسکن) اعلام کنند.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا