عمومی

تاکید گرو‌ه‌های فلسطینی بر موضع واحد مقاومت در پرونده تبادل اسرا و مقابله با صهیونیست‌ها

تاکید گرو‌ه‌های فلسطینی بر موضع واحد مقاومت در پرونده تبادل اسرا و مقابله با صهیونیست‌ها

گروه‌های فلسطینی در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که همه آنها بر موضع واحد مقاومت در قبال تجاوزات رژیم اشغالگر و انجام معامله تبادل اسرا بر مبنای اصل «کل در برابر کل» (آزادی همه اسرای فلسطینی در ازای آزادی همه اسرای صهیونیست) تاکید دارند.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا؛ گروه‌های فلسطینی روز گذشته با صدور بیانیه‌ای بر وحدت مواضع خود درباره نبرد با دشمن صهیونیستی و لزوم توقف تجاوزات رژیم اشغالگر علیه نوار غزه و انجام معامله تبادل اسرا به گونه‌ای که در قبال آزادی همه اسرای صهیونیستی، همه اسرای فلسطینی از زندان‌های دشمن صهیونیستی آزاد شوند، تاکید کردند.

رهبری مرکزی ائتلاف نیرو‌های فلسطینی در پایان نشستی که در بیروت برگزار شده بود، بیانیه‌ای درباره تحولات غزه و روند جنگ با دشمن اشغالگر صادر کرد.

در این نشست نمایندگان حماس، جهاد اسلامی، جبهه مردمی برای آزادی فلسطینی، پیشتازان جنگ آزادی بخش مردمی، جنبش فتح انتفاضه و چند گروه فلسطینی دیگر حضور داشتند.

در بیانیه مشترکی که توسط این گروه‌ها تهیه شده آمده است که همه گروه‌های فلسطینی بر موضع واحد مقاومت در خصوص لزوم توقف تجاوزات به غزه، خروج نیرو‌های اشغالگر از نوار غزه، آوردن کمک‌های بشردوستانه و امدادی و سوخت به غزه، انتقال مجروحان برای مداوا به خارج از غزه و انجام معامله تبادل اسرا بر مبنای اصل «کل در برابر کل» (آزادی همه اسرای فلسطینی در ازای آزادی همه اسرای صهیونیست) تاکید دارند.

بر اساس این بیانیه، گروه‌های فلسطینی از ملت‌های عربی، اسلامی و جهان خواستند تا گام‌های بیشتری برای حمایت از پایداری و مقاومت مردم فلسطین بردارند.

آن‌ها همچنین بر ضرورت بازسازی غزه بعد از توقف تجاوزات رژیم صهیونیستی تاکید کردند.

نمایندگان گروه‌های فلسطینی در این نشست تاکید کردند که دولت آمریکا مسئول مستقیم جنایات صهیونیست‌ها علیه ملت فلسطین بوده و اگر حمایت‌های مالی، نظامی و سیاسی ایالات متحده از رژیم صهیونیستی نبود این رژیم نمی‌توانست به وحشی‌گری و نسل کشی در نوار غزه ادامه دهد.

در شرایطی که صهیونیست‌ها با گرفتاری میان جنگ فرسایشی غزه در تلاش برای ازسرگیری مذاکرات جهت تبادل اسرا و خروج از این باتلاق هستند، گروه‌ها و رهبران مقاومت فلسطین همگی تأکید دارند که تا قبل از توقف کامل تجاوزات رژیم اشغالگر علیه نوار غزه، هیچ مذاکره‌ای انجام نخواهد شد.

در همین زمینه رهبران مقاومت فلسطین با اشاره به اینکه مقاومت ۷ پیشنهاد رژیم اشغالگر برای تبادل اسرا را رد کرده است، گفتند هیچ مذاکره‌ای قبل از توقف کامل تجاوزات این رژیم علیه غزه وجود ندارد و هدف مقاومت آزادی همه اسرای فلسطینی است وهرگز کارت اسرا را از دست نمی‌دهد. مقاومت پاسخی روشن به پیشنهادات دشمن داده و بر ضرورت آزادی همه اسرای فلسطینی از زندان‌های رژیم اشغالگر بر مبنای «کل در برابر کل» و عقب‌نشینی کامل نیرو‌های اسرائیلی از غزه تأکید کرده است.

دکمه بازگشت به بالا