اقتصادی

تسلا دوباره کاهش قیمت داد

شرکت تسلا به طور موقت قیمت برخی از خودروهای مدل Y خود را در ایالات‌متحده تا ۲۹ فوریه کاهش داده است که کمتر از یک ماه پس از کاهش قیمت مدل Y این خودروساز در آلمان است.

به گزارش دکترنامه، تسلا قیمت خودروهای دیفرانسیل عقب مدل Y و برد بلند مدل Y را به ترتیب به ۴۲ هزار و ۹۹۰ دلار و ۴۷ هزار و ۹۹۰ دلار کاهش داد که نشان دهنده تخفیف ۲.۳ و ۲ درصدی نسبت به قیمت‌های قبلی است. قیمت مدل Y  پرفورمنس و سایر مدل‌ها بدون تغییر باقی مانده است.

تسلا در وب‌سایت خود اعلام کرد که قیمت‌های مدل‌های دیفرانسیل عقب و دوربرد مدل Y جدید برای تحویل تا ۲۹ فوریه کاهش می‌یابد و اضافه می‌کند که این قیمت در اول مارس ۱۰۰۰ دلار یا بیشتر افزایش خواهد یافت. تسلا ماه گذشته قیمت خودروهای مدل Y خود را در آلمان کاهش داد زیرا بیشتر تولید خودروهایش در کارخانه برلین به دلیل کمبود قطعات پس از اختلال در حمل‌ونقل دریای سرخ متوقف شد.

تسلا همچنین در ماه ژانویه، نسبت به رشد فروش به طور قابل توجهی کمتر در سال جاری هشدار داد زیرا بر تولید نسل بعدی خودروی الکتریکی خود با نام رمز «Redwood» تمرکز دارد. انتظار می‌رود آخرین کاهش قیمت‌ها بر حاشیه‌های تسلا تأثیر بگذارد زیرا جنگ قیمتی که بیش از یک سال پیش آغاز شده بود، آسیب دیده است.

آخرین کاهش قیمت‌ها در حالی صورت می‌گیرد که تسلا در حال آماده شدن برای رقابت فزاینده با تعداد فزاینده‌ای از خودروهای برقی ارزان قیمت مانند خودروهای بی‌وای‌دی چین است که در سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۳ از تسلا به عنوان برترین سازنده خودروهای برقی جهان پیشی گرفت.

بر اساس گزارش رویترز، سهام تسلا در سال جاری تاکنون ۲۲.۱ درصد کاهش یافته است.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا