سلامت و دانش

تشکیل کارگروه اجرایی گسترش روابط ایران و ارمنستان در حوزه سلامت

وزیر بهداشت کشورمان در دیدار با دکتر آناهیتا آوانسیان وزیر بهداشت جمهوری ارمنستان از تشکیل کارگروه اجرایی گسترش روابط ایران و ارمنستان در حوزه سلامت خبر داد.

به گزارش دکترنامه، دکتر بهرام عین اللهی با بیان این که روابط ایران و ارمنستان از پیشینه فرهنگی و تاریخی دیرینه‌ای برخوردار است، گفت: برای توسعه روابط دوجانبه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان در حوزه سلامت، کارگروه اجرایی متشکل از مدیران و کارشناسان دو کشور تشکیل می شود تا به بررسی زمینه‌های توسعه همکاری‌ها و تنظیم اسناد فی مابین بپردازد.

وی با اشاره به فعالیت ارزشمند پزشکان و متخصصان ارامنه مقیم ایران در حوزه سلامت ، افزود: دارو، تجهیزات پزشکی، آموزش پزشکی، بهداشت و درمان به ویژه در زمینه گردشگری سلامت و همچنین تبادل استاد و دانشجو، مهم‌ترین زمینه‌های همکاری جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان است.

وزیر بهداشت در پایان از پیشنهاد وزیر بهداشت ارمنستان مبنی بر راه‌اندازی نمایشگاه دستاوردهای دارو، تجهیزات پزشکی و پیشرفت‌های ایران در زمینه علوم پزشکی در آن کشور استقبال کرد.

دکتر آناهیتا آوانسیان – وزیر بهداشت جمهوری ارمنستان نیز در این دیدار ضمن تاکید بر توسعه همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان در حوزه سلامت، گفت: من در حاشیه اولین کنگره زنان تاثیرگذار که روز گذشته در ایران برگزار شد، از نمایشگاه دستاوردهای مختلف ایران بازدید کرده و شاهد پیشرفت‌های شما در زمینه‌های گوناگون از جمله حوزه سلامت بودم. ارمنستان از برگزاری نمایشگاه مشابه در زمینه‌های سلامت در کشور خود استقبال می‌کند.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، وی ضمن دعوت از دکتر عین اللهی برای دیدار از ارمنستان اظهار امیدواری کرد که در دیدارهای بعد با همتای ایرانی خود شاهد امضای تفاهم نامه‌های مشترک همکاری که در کارگروه مشترک تخصصی دو کشور تدوین خواهد شد، باشد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا