اقتصادی

تقاضای جهانی فولاد دستخوش تغییر شد

انجمن جهانی فولاد اعلام کرد انتظار می‌رود تقاضای جهانی فولاد در سال ۲۰۲۴ با ۱.۷ درصد افزایش به ۱.۷۹۳ میلیارد تن برسد و سال ۲۰۲۵ افزایش بیشتری داشته باشد.

به گزارش دکترنامه، این انجمن انتظار دارد که هند محرک اصلی رشد تقاضا باشد زیرا تقاضای چین همچنان در حال کاهش است.

این گروه صنعتی در بیانیه‌ای اعلام کرد که پس از دو سال کاهش و نوسان شدید بازار پس از همه‌گیری، نشانه‌هایی از تقاضای جهانی فولاد  و قرار گرفتن در مسیر رشد در سال‌های ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵ وجود دارد. انتظار می‌رود تقاضای جهانی در سال ۲۰۲۵ با ۱.۲ درصد افزایش به ۱.۸۱۵ میلیارد تن برسد.

مصرف فولاد در چین، بزرگترین تولیدکننده و مصرف‌کننده این فلز در جهان، در سال ۲۰۲۳ به میزان ۳.۳ درصد کاهش یافت و انتظار می‌رود که در سال ۲۰۲۴ ثابت بماند زیرا کاهش سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات با رشد سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها و بخش‌های تولیدی جبران می شود.

انتظار می‌رود تقاضای فولاد چین در سال ۲۰۲۵ به میزان یک درصد کاهش یابد و به طور قابل‌توجهی کمتر از اوج خود در سال ۲۰۲۰ باقی بماند. با این حال، هند به عنوان قوی‌ترین محرک رشد تقاضای فولاد از سال ۲۰۲۱ ظاهر شده است.

بر اساس گزارش رویترز، این انجمن انتظار دارد تقاضای هند در سال‌های ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵ به میزان هشت درصد رشد کند. همچنین انتظار می‌رود تقاضا در اروپا که به دلیل تورم بالا و سیاست‌های پولی سخت‌تر با چالش مواجه شده است، رشد بسیار اندکی را در سال جاری و قبل از رشد ۵.۳ درصدی پیش‌بینی‌شده در سال ۲۰۲۵ نشان دهد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا