عمومی

تلاش ۹ ساعته برای نجات جان مادر باردار رودریشی در نبود بالگرد

دکترنامه/کهگیلویه و بویراحمد مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد از نجات یک مادر باردار ۳۷ ساله در روستای صعب‌العبور و محروم «رودریش» کهگیلویه خبر داد.

کاظم فلاحی دوست در جمع خبرنگاران گفت: عوامل راهداری و تیم هلال احمر در ماموریتی ۹ ساعته در منطقه صعب العبور رودریش از توابع شهرستان کهگیلویه یک مادر باردار ۳۷ ساله را نجات دادند.

وی اظهارکرد: ساعت ۱۶ روز جمعه ۲۴ آذرماه ۱۴۰۲ پس از اطلاع از وضعیت یک مادر باردار در طی تماس تلفنی با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات(EOC)  و مسدود شدن راه‌های دسترسی به روستای رودریش_آجم از توابع شهرستان کهگیلویه تیم امداد و نجات هلال‌احمر به محل روستا اعزام شدند.

به گزارش دکترنامه، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: به دلیل صعب العبور بودن مسیر و بسته بودن جاده ارتباطی عملیات ۹ ساعت به طول انجامید و امدادگران هلال‌ احمر با تلاش بی وقفه با همکاری عوامل اداره راهداری موفق به نجات جان این مادر شدند.

گفتنی است که از تیرماه ۱۴۰۲ تا کنون بدلیل سقوط بالگرد اورژانس ۱۱۵ استان کهگیلویه و بویراحمد، این استان محروم، سخت گذر، کوهستانی و حادثه خیز، فاقد اورژانس هوایی است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا