عمومی

تنها معیار ترقی در بینش اسلام «تقوا» است

به گزارش خبرنگار دکترنامه کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: سرمایه همه ما تقوا است و باید سعی کنیم با خصوصیات تقوایی خدا را ملاقات کنیم.

وی افزود: آن چیزی که خدا و رسول خدا، قرآن، نهج‌البلاغه و ائمه از ما خواستند همین یک کلمه است که در تمام شئون تقوا داشته باشیم.

امام جمعه کرمانشاه تصریح کرد: انسان فطرتا می‌خواهد رشد کند اما معیار و ارزش رشد و ترقی در فرهنگ‌ها متفاوت است و بینش اسلام جز برای خداوند و تقوا برای چیز دیگری اهمیت قائل نیست.

وی گفت: به گفته علامه طباطبایی مالک مطلق همه ما خدا است و داشته‌های ما بعد از مرگمان اعتبار ندارد، آنچه که برای ما می‌ماند تقوا است و معیار و میزان فقط تقوا است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه اضافه کرد: رسول خدا (ص) می‌فرماید: خدا به جسم و ویژگی‌های ظاهری شما توجه نمی‌کند بلکه به قلب و حقیقت وجودی شما توجه می‌کند لذا وجود ما باید با تقوا باشد.

وی تاکید کرد: تقوا دژ انسان است و چهار دیواری است که انسان باید در مرکز آن بماند و اطرافش را تقوا در بر بگیرد، آنچه که همه ما را هدایت و راهنمایی می‌کند تقوا است و باید در تمام کارها حاکم در وجود انسان باشد.

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به مهمترین مناسبت‌های پیش رو، عنوان کرد: شهادت سربازان اسلام شهید بخارایی، صفار هرندی، امانی و نیک نژاد در پیش است، ٢٧ خرداد ماه هم روز جهاد کشاورزی و تشکیل جهاد سازندگی است.

وی گفت‌: پایان این ماه شهادت جوادالائمه را داریم و اول ماه ذی الحجه سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و فاطمه (س) است که باید الگوی ازدواج جوانان قرار گیرد.

آیت‌الله علما افزود: سالروز شهادت زائرین حرم حضرت رضا (ع) در سال ١٣٧٣ که منافقین این زوار را شهید کردند در پیش است و ٣١ شهریور سالروز شهادت مصطفی چمران، یک تیر ماه روز تبلیغ دینی و سالروز صدور فرمان امام (ره) مبنی بر سازمان تبلیغات است و دهه قوه قضائیه و روز اصناف را در پیش داریم.

وی با اشاره به دیدار فعالان حوزه فناوری هسته‌ای با مقام معظم رهبری، تاکید کرد: مقام معظم رهبری در این دیدار فرمودند: صنعت هسته‌ای کلید پیشرفت ایران در بخش‌های مختلف و اعتبار بزرگی برای ایران است.

آیت‌الله علما گفت: مقام معظم رهبری بر بومی شدن این صنعت تاکید کردند و کار این حوزه را عالی، خشنود کننده و امیدافرین عنوان کردند.

امام جمعه کرمانشاه تاکید کرد: فناوری هسته‌ای وزن سیاسی برای ما ایجاد کرده، در داخل کشور مشکلات داریم اما در خاورمیانه یک قدرت هس

دکمه بازگشت به بالا