عمومی

توضیحات سردار ناظر درباره نقش نیروی هوایی در دفاع مقدس

مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: آن زمان‌هایی که فشار دشمن زیاد و سنگین بود، وقتی هواپیماهای ما در آسمان مناطق عملیاتی حضور پیدا می‌کردند، به رزمندگان ما حس امنیت می‌دادند.

به گزارش دکترنامه، سردار «محمدقاسم ناظر»  در آیین رونمایی از کتاب «بلندای آسمان وطن» روایت‌گر خاطرات خلبان آزاده جانباز امیر سرتیپ «قاسم محمدامینی» بیان کرد: بخشی ناچیز از مجاهدت‌های نیروی هوایی ارتش در تالارهای موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به نمایش گذاشته شده است. در یکی از تالارهای موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، عملیات «کمان ۹۹» را به نمایش گذاشته‌ایم.

مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس خاطرنشان کرد: موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس دارای هشت تالار است که در آن‌ها از شروع انقلاب اسلامی تا دفاع مقدس و بعد از آن، ادامه مبارزاتی که در نظام جمهوری اسلامی ایران داشتیم، به نمایش گذاشته شده است و بسیاری از آن‌ها بعد از اینکه به سناریو و محتوایی که تهیه شده، به آثار هنری تبدیل شده است که مورد بازدید همه اقشار جامعه در تالارها قرار می‌گیرد.

وی گفت: در تالار سراسرنما نیز عملیات «بیت‌المقدس» مورد نمایش قرار داده شده که در آنجا هم نقش نیروی هوایی نشان داده می‌شود که چه امنیتی را در فضای جامعه به‌ویژه پس از آزادسازی خرمشهر ایجاد کرد. تالار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که مربوط به جبهه مقاومت و اقدامات جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با داعش داشته است نیز در موضوع کل مناطق مقاومت، از فلسطین، سوریه، عراق و یمن گرفته تا سایر کشورهای اسلامی که مورد ظلم قرار گرفته‌اند، به صورت آثار هنری مورد نمایش قرار گرفته است.

سردار ناظر افزود: آن زمان‌هایی که فشار دشمن زیاد و سنگین بود، وقتی هواپیماهای ما در آسمان مناطق عملیاتی حضور پیدا می‌کردند، به رزمندگان ما حس امنیت می‌دادند. در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برای اینکه گوشه‌ای از تلاش‌ها و مجاهدت‌های نیروی هوایی مورد تقدیر قرار دهیم، میزبان برگزاری مراسم‌های رونمایی از کتاب‌های خاطرات فرماندهان نیروی هوایی و سایر یگان‌های ارتش هستیم و این موضوع را افتخاری برای موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع می‌دانیم.

مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تأکید کرد: این امکان برای همه رزمندگان در سپاه پاسداران، ارتش جمهوری اسلامی، جهاد سازندگی، فراجا و بسیج مستضعفین وجود دارد تا برنامه‌های رونمایی و تقدیر از پیشکسوتان و رزمندگان را در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا