اقتصادی

تولید ۴۷۲ هزار تن آلومینیوم تا پایان فصل پاییز امسال

آمار منتشر شده از وضعیت تولید آلومینیوم در ۹ ماهه امسال نشان می‌دهد که چهار شرکت اصلی تولیدکننده آلومینیوم کشور در مجموع بالغ بر ۴۷۲ هزار تن آلومینیوم تولید کرده‌اند که نسبت به میزان آن در مدت مشابه سال گذشته، تفاوت محسوسی ندارد و تنها ۰.۴ درصد کمتر است.

به گزارش دکترنامه، طبق آمار ارائه شده از سوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، میزان آلومینوم تولیدی چهار شرکت تولیدکننده داخلی آلومینیوم از ابتدای فروردین تا پایان آذر، از ۴۷۲ هزار تن فراتر رفته است.

این چهار شرکت در مجموع ۴۷۲ هزار و ۴۱۸ تن شمش آلومینیوم تولید کرده‌اند که نسبت به ۴۷۴ هزار و ۶۰۱ تن تولیدی در مدت مشابه سال گذشته، تغییر قابل توجهی نداشته و تنها ۲۱۸۳ (معادل ۰.۴ درصد) کمتر ثبت شده داشته است.

از میزان شمش آلومینیوم تولیدی امسال، به‌ترتیب شرکت‌های آلومینیوم جنوب ۲۰۹ هزار و ۳۸۴ تن، ایرالکو ۱۲۸ هزار و ۹۱۸ تن، المهدی ۱۰۷ هزار و ۱۳۴ تن و آلومینای ایران ۲۶ هزار و ۹۸۲ تن در مجموع ۹ ماهه امسال، تولید داشته‌اند.

طبق آمار، تولید پودر آلومینا توسط شرکت آلومینای ایران نیز در ۹ ماهه سال جاری ۱۷۰ هزار و ۹۵۲ تن ثبت شده که نسبت به ۱۷۵ هزار تن آلومینا تولید شده در ۹ ماهه سال گذشته،   حدود ۲.۳ درصد کاهش تولید داشته است.

گفتنی است همچنین در مدت مذکور سال جاری، ۲۸۷ هزار و ۳۵۸ تن هیدرات آلومینیوم و ۴۲۱ هزار و ۶۹۷ تن بوکسیت توسط شرکت آلومینای ایران تولید شد.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا