عمومی

جریان سازی و گفتمان سازی از برنامه‌های جدی دانشگاه بین الملل است

به گزارش خبرگزاری دکترنامه از قزوین؛ مراسم افتتاحیه نشست آموزشی و بیستمین دوره انتخابات نمایندگان مدیران مسئول نشریات دانشگاهی دانشگاه‌های دولتی سراسر کشور در شورای ناظر بر نشریات دانشگاهی وزارت علوم در سالن اجتماعات پژوهشکده آینده پژوهی برگزار شد.

سید علی قاسم زاده در این مراسم اظهارداشت: برای دانشگاه امام (ره) طبق مصوبه مجلس ماموریت ویژه‌ای تعریف شده که باتوجه به حوزه فعالیت بین المللی، امیدواریم این دانشگاه در دولت سیزدهم به ریل اصلی خود بازگردد و در سطح جهانی نماد و مظهر آموزش عالی، پیشرفت و توسعه همه جانبه جمهوری اسلامی باشد.

رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) گفت: ما می‌توانیم در عرصه‌های مختلف توانایی و استعدادهای ایران را به  جهان معرفی کنیم و قزوین شهر متمدنی است که در قلمرو جغرافیایی و فرهنگی ایران اسلامی بیشترین اثرگذاری را در دوران مختلف تاریخ به ویژه پس از انقلاب دارد. 

photo_2023-07-15_11-04-37 (2)

وی افزود: قزوین با دارا بودن تمدن‌های مختلف ایران اسلامی در واقع ایران کوچکی است که در آن اسطوره‌هایی تربیت یافته اند که در حوزه‌های مختلف از جمله حکمت و عرفان خوش درخشیدند. 

نماینده عالی وزارت عتف در استان یادآورشد: جریان سازی و گفتمان سازی یکی از برنامه‌های جدی دانشگاه است که دانشگاه باید مرجع آن در جامعه باشد. 

وی بیان کرد: یکی از حلقه‌های اساسی این گفتمان‌سازی دانشجویان هستند که در حوزه‌های فرهنگی، ایثارگرانه پا به میدان گذاشته و با ارائه مطالب علمی و با رویکرد آکادمیک جامعه را به سوی سوددهی و حقایق موجود در عرصه‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی هدایت می‌کنند. 

رئیس دانشگاه معین استان تاکید کرد: اعتقاد داریم دانشجو قشر روشنفکر و آگاهی است که صادقانه با مسائل مواجه می شود و شما مدیران مسئول و سردبیران نشریات بیش از پیش می‌توانید در این حوزه نقش آفرینی کنید. 

photo_2023-07-15_11-04-37 (3)

وی ادامه داد: با تاکید رهبر انقلاب جهاد تبیین یک واجب ضروری، فوری و عینی به ویژه برای جوامع دانشگاهی است و ما برای گفتمان‌سازی و جریان سازی به کمک شما جوانان نیازمندیم. 

قاسم زاده تصریح کرد: از شما انتظار داریم آخرین دستاوردهای علمی را در انجمن‌های علمی به عرصه ظهور برسانید و این دستاوردها را به جهان ابلاغ کنید همچنین در حوزه سیاسی، دستاوردها و پیشرفت‌هایی را که مایه عزت ما در دنیا هستند در معرض دید اذهان عمومی قرار دهید. 

وی اظهارداشت: ایران در حوزه علمی و سرعت رشد علمی در جایگاه نخست قرار دارد و در سایر حوزه‌ها از جمله حوزه فناوری نیز پیشگام بوده که تمام این مسائل به همت دانشگاهیان رقم خورده است. 

این مسئول گفت: ما باید در رسانه‌های تبلیغاتی دستاوردهای خود را عرضه کرده و دانشمندان بین المللی را معرفی کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه ما باید هویت دانشگاهی خود را بروز داده و ارتقا دهیم افزود: اعتقاد ما این است که به کمک شما دانشجویان می‌توانیم در قالب جهاد تبیین دستاوردها را توسط نشریات علمی، در محیط دانشگاهی به جامعه منتقل کرده و مردم را از دستاوردها مطلع کنیم. 

رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) گفت: پیشرفت‌ها و توانمندی‌های نخبگان، جوانان و دانشگاهیان باید در نشریات دانشجویی و علمی مطرح شود و شما دانشجویان مرجعیت علمی جامعه را به عهده دارید و مورد اعتماد جامعه هستید و باید اسباب توسعه فرهنگی را فراهم کنید. 

photo_2023-07-15_11-04-37

وی تاکید کرد: توسعه فرهنگی باید در دانشگاه ایجاد شود و ما عرصه فعالیت دانشجویی را میدانی برای مشارکت جمعی دانشجویان و تمرینی برای ورود به عرصه‌های کلان می‌دانیم. 

قاسم زاده بیان کرد: تلاش می‌کنیم تا عرصه را برای نقش‌آفرینی و فعالیت دانشجویان فراهم کنیم و مصمم هستیم رویکرد انتقادی و علمی که در عرصه دانشگاه ایجاد شده را به جامعه منتقل کنیم. 

وی گفت: شما دانشجویان پس از اتمام تحصیلات در حوزه توسعه فرهنگی نقش آفرینی کرده و می‌توانید از این تجارب در عرصه فعالیت خود استفاده کنید و در توسعه همه جانبه فرهنگی و میراث تمدنِ ایرانی اسلامی اثرگذار باشید.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا