عمومی

جنبش مجاهدین فلسطین: انحلال کابینه جنگ بیانگر بحران عمیق رژیم صهیونیستی است

جنبش مجاهدین فلسطین در بیانیه‌ای به انحلال شورای جنگ رژیم صهیونسیتی توسط بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم واکنش نشان داد.

به گزارش دکترنامه، جنبش مجاهدین فلسطین امروز (دوشنبه) عنوان داشت: انحلال امروز نهاد به اصطلاح «شورای جنگ» صهیونیستی پس از استعفای بنی گانتس و گادی آیزنکوت بیانگر میزان سردرگمی، شکست و بحران عمیقی است که نهادهای رژیم صهیونیستی در سایه حملات مداوم مقاومت دچار آن شده‌اند و این با وجود حمایت بی‌حد و حصر بین‌المللی از این رژیم و کشتارهای نسل‌کشی مداوم علیه مردم ما بوده است.

جنبش مجاهدین فلسطین خاطرنشان کرد: بحران و شکست صهیونیست‌ها در سطح سیاسی ناشی از ناکامی‌های میدانی، نظامی و اطلاعاتی مداومی است که از ۸ ماه قبل با تجاوزات وحشیانه به غزه ادامه دارد.

در این بیانیه آمده است: این اقدام به وضوح شکست اهداف جنگ صهیونیستی علیه غزه و مقاومت آن را نشان می‌دهد که نتیجه پایداری و جانفشانی مردم دلاور ماست که طرح‌های آوارگی و کوچ اجباری را خنثی کردند و شکست صهیونیست‌ها همچنین نتیجه ایستادگی و خلاقیت‌های مقاومت سرافراز و مستمر ماست.

پیشتر مرکز رسانه‌ای رژیم صهیونیستی گزارش داد که نخست‌وزیر این رژیم به وزرای کابینه درباره منحل کردن کابینه جنگ اطلاع داده است.

مرکز پخش رژیم صهیونیستی گزارش داد که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم پس از درخواست ایتامار بن گویر برای پیوستن به کابینه جنگ، این کابینه را منحل کرده است.

پیشتر روزنامه عبری‌زبان یدیعوت آحارنوت به نقل از یک منبع آگاه نوشت واشنگتن با ارسال پیامی برای مقامات تل‌آویو بر ضرورت حضور نداشتن «ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی و «بتسلئیل اسموتریچ» وزیر دارایی رژیم صهیونیستی در کابینه جنگ تاکید کرد. منبع مذکور همچنین اعلام کرد آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا نگرانی خود را نسبت به احتمال ملحق شدن آنها به کابینه جنگ اعلام کرده بود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا