اقتصادی

خاندوزی: از ظرفیت کشتی‌سازی مازندران برای ارزآوری استفاده می‌کنیم

دکترنامه/مازندران وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه بازدید از کارخانه کشتی‌سازی صدرا بهشهر گفت: امروز شناورهای کشورهای حاشیه دریای کاسپین برای تعمیر در مجموعه تولیدی صدرا به صف شده‌اند و می‌توان از ظرفیت کشتی‌سازی مازندران در زمینه ارزآوری استفاده کرد.

سید احسان خاندوزی که رئیس جمهور را در دور دوم سفر استانی به مازندران همراهی می‌کند، در سفر یک روزه خود به شرق استان در بازدید از کارخانه تولید شناور و کشتی صدرا بهشهر اظهار کرد: تقویت و احیای این مجموعه ذیل دستور رئیس جمهور با توجه به دغدغه رهبری در راستای توسعه اقتصاد دریا محور انجام گرفت.

خاندوزی با بیان اینکه فرایند ساخت شناور در این کارخانه به مدت ۱۰ سال متوقف بود، گفت: در دولت سیزدهم ۵ فروند شناور جدید با اشتغالزایی برای ۵۰۰ نفر و سرمایه‌گذاری مناسب در حال ساخت است و احیای ظرفیت تولیدی کارخانه صدرا را یکی از برنامه‌های دولت مردمی آیت‌الله رئیسی است.

وی با اظهار به اینکه امروز شناورهای دیگر کشورهای حاشیه دریای کاسپین برای تعمیر در مجموعه تولیدی صدرا به صف شده و در نوبت ایستاده‌اند، تاکید کرد: در حال حاضر استفاده از ظرفیت کارخانه برای تعمیر کشتی در حاشیه خزر از اهمیتی خاص برخوردار است چراکه عایدات ارزی قابل توجه به همراه داشته و باید مورد توجه قرار گیرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان کرد: با توجه به کمبود فضای فیزیکی و اراضی پشتیبانی این مجموعه اما توافقات خوبی انجام شده و طرح توسعه این کارخانه با ظرفیت اشتغال بیشتر در دستور کار قرار داد.

وی با اشاره به ظرفیت بند امیرآباد افزود: با مصوبه منطقه آزاد و پیگیری انجام شده شاهد توسعه بیش از پیش بندر خواهیم بود و اولین کشتی رو-رو و خط آهن رو-رو بندر در حال تکمیل است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا