عمومیکسب و کار ویژه

خرید ملک در خارج از کشور

این روزها شاهد آن هستیم که بازار خرید تجهیزات در خارج از کشور بسیار داغ است و تبلیغات زیادی در این زمینه وجود دارد. جذابیت سرمایه گذاری خارجی و امتیازات مختلف مرتبط با آن مانند اقامت و تابعیت باعث شده است که روند خرید ملک در خارج از کشور توسط شهروندان ایرانی در یکی دو سال اخیر افزایش چشمگیری داشته باشد. اما در کنار تمام مزایای خرید ملک در خارج از کشور، باید به هشدارهای مربوط به این موضوع نیز توجه کنید. در این مقاله ضمن بررسی مزایا و معایب خرید ملک در خارج از کشور، بهترین کشورها برای خرید ملک  با euromy را نیز معرفی خواهیم کرد.

خرید ملک در خارج از کشور؛ فلش و چند نشان

اگر اطلاعات زیادی در مورد خرید ملک در خارج از ایران ندارید، ممکن است فکر کنید که این فقط یک سرمایه گذاری مالی است. اما امتیازهایی که پس از خرید ملک در خارج از کشور به دست می آورید از این طریق می گذرد و می توانید با یک تیر امتیازات زیادی را بزنید. مزایای خرید ملک در خارج از کشور از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. در واقع این کشورها برنامه ها و قوانین متعددی در رابطه با خرید ملک توسط خارجی ها دارند. اما به طور کلی مهمترین مزیت های خرید ملک در خارج از کشور عبارتند از:

سرمایه گذاری خارجی مالی

اخذ اقامت کشور مورد نظر

اخذ تابعیت کشور مورد نظر

از آن کشور پاسپورت بگیرید

امکان کار و تحصیل به صورت قانونی در کشور وجود دارد

از خدمات متنوعی از جمله خدمات پزشکی رایگان لذت ببرید

ایجاد یک منبع درآمد دائمی از طریق اجاره ملک

خرید ملک در خارج از کشور ارزان است!

متأسفانه آشفتگی بازار مسکن در ایران به ویژه پایتخت باعث شده تا قیمت ملک در کشورمان نجومی شود. امروزه تهران را می توان در لیست شهرهایی با بالاترین قیمت زمین و ملک در جهان قرار داد. مثلا با پول خرید ملک در مرکز شهر تهران مثل مجیدیه می توانید خانه ای با همان ویژگی ها و خانه ای زیباتر در مرکز شهر شیکاگو بخرید! باورش سخت است، اما طی دو دهه گذشته، قیمت ملک در آمریکا دو برابر شده، در حالی که افزایش قیمت در تهران تقریباً ۷۸ برابر شده است!

با این اطلاعات، به جای خرید خانه در کشور، باید به شهروندان خود حق مهاجرت از ترکیه به کشورهای شنگن را به بخش مسکن سایر کشورها بدهیم. ترکیه یکی از کشورهایی است که ایرانیان در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری زیادی در بخش املاک خود داشته‌اند. متوسط ​​قیمت هر متر مربع در استانبول 4600 لیر تخمین زده شده است، برای اینکه متوجه تفاوت زیاد قیمت ملک در تهران و استانبول شوید، باید یک محاسبه سرانگشتی انجام دهید.

خانه بخر، خانه بگیر

دلیل اصلی خرید ملک در خارج از کشور، اخذ اقامت کشور مورد نظرشان است. زمانی که شما اقامت یک کشور را دریافت می کنید، حق زندگی، کار و تحصیل به صورت قانونی را خواهید داشت و می توانید از امکانات و خدمات کشور بهره مند شوید. در حال حاضر، چندین کشور وجود دارند که برنامه هایی را برای اعطای اقامت به خارجی ها در ازای خرید ملک در نظر گرفته اند.

این کشورها با هدف جذب سرمایه گذاری خارجی در بخش املاک و مستغلات، برنامه هایی را برای تسویه حساب خرید ملک طراحی کرده اند. این برنامه که در کشورهای اروپایی به ویزای طلایی معروف است، به شهروندان کشورهای دیگر این امکان را می داد تا با خرید آپارتمان در قبرس شمالی تحت شرایط خاصی، مکانی برای زندگی در آن کشور به دست آورند. از جمله کشورهایی که برنامه های ویزای طلایی را ارائه می دهند، یونان، اسپانیا و پرتغال هستند.

با خرید خانه دوتابعیتی شوید

برخی کشورها از جمله ترکیه پا را فراتر گذاشته و به شهروندان کشورهای دیگر این امکان را داده اند که با خرید ملک، تابعیت آن کشور را کسب کنند. اگر به عنوان شهروند یک کشور به رسمیت شناخته شوید، از تمام حقوق شهروندی آن کشور به طور مساوی با سایر شهروندان برخوردار هستید. علاوه بر این، پاسپورت آن کشور را نیز دریافت خواهید کرد. به عنوان مثال با اخذ تابعیت ترکیه از طریق خرید ملک، پاسپورت آن کشور نیز به شما داده می شود که با آن می توانید بدون ویزا به بیش از 70 کشور جهان سفر کنید.

مدت اعتبار پاسپورت ترکیه بسیار بیشتر از پاسپورت ایرانی است و سفر به کشورهایی مانند آمریکا، کانادا و حوزه شینگن راحت تر خواهد بود.

یکی دیگر از مزایای خرید ملک در خارج از کشور ایجاد یک منبع درآمد ثابت با اجاره ملک است. برخلاف قیمت خرید ملک در ایران که نسبت به بسیاری از کشورها گرانتر است، این موضوع به هزینه اجاره ملک مربوط نمی شود. اجاره ملک در کشورهای دیگر نسبت به اجاره ملک در کشور ما سود بیشتری دارد. برای مثال با اجاره ملک در فرانسه می توانید حداقل 10-15 میلیون تومان در ماه درآمد کسب کنید. همچنین حداقل هزینه اجاره خانه در مرکز آتن حدود 300 یورو است. بنابراین اجاره ملک یک گزینه جذاب برای کسب درآمد است.

مشکلات خرید ملک در خارج از ایران

هر سرمایه گذاری که بخواهید انجام دهید، در کنار مزایای آن، خطرات و تهدیداتی نیز خواهد داشت. عدم آشنایی با قوانین سایر کشورها و روند خرید ملک در آنها، ندانستن زبان افراد ساکن در کشورهای دیگر، عدم درک هزینه خرید ملک در خارج از کشور، تبلیغات نادرست، مسائل مالیاتی و …. یکی از مشکلات و خطرات احتمالی برای خریداران ملکی خارجی است. در زیر مهمترین و رایج ترین سوالات خرید ملک در خارج از ایران را توضیح خواهیم داد.

مراقب باشید در دام کلاهبرداران نیفتید

زمانی که پای در میانه معامله باشد، همیشه احتمال تقلب وجود دارد. حال اگر این معامله مربوط به خرید ملک در کشور خارجی باشد، احتمال کلاهبرداری افزایش می یابد. عدم اطلاع از قوانین و تشریفات اداری در کشورهای دیگر فرصت بسیار خوبی برای کلاهبرداران است تا از ناآگاهی مردم سوء استفاده کرده و به سودهای کلان دست یابند. در اینجا چند نمونه از این نوع کلاهبرداری آورده شده است:

فروش ملک با اسناد جعلی

فروش املاک ممنوعه مانند املاک نزدیک مناطق نظامی

فروش املاکی که وام آنها پرداخت نشده است

فروش ملک با بدهی مالیاتی یا بار مالیاتی سالانه

فروش ملک با نصب و محیط و …

نمی خواهید پول خود را دو برابر کنید

بازار املاک ایران یکی از معدود بازارهای املاک در جهان است که می توان از طریق خرید و فروش ملک سود بسیار بالایی به دست آورد. با توجه به تورم غیرقابل کنترل در کشورمان و رشد عجیب قیمت مسکن در سال های اخیر، بسیاری از مردم به سمت اقامه دعوی و ورشکستگی در این حوزه روی آورده اند. اگر هدف شما خرید زمین اما کسب چنین سودی است، نباید در خارج از ایران زمین بخرید زیرا بازار املاک در سایر کشورهای دنیا حساب دارد. افزایش قیمت مسکن در کشورهای خارجی کمتر از ایران است و گزینه مناسبی برای کسب سود از طریق خرید و فروش تلقی نمی شود.

خرید ملک در کدام کشور بهتر است؟

همانطور که گفتیم شرایط در کشورهای مختلف برای خرید کالا برای خارجی ها متفاوت است. بنابراین، شرایط و اهداف شما تعیین می کند که کدام کشور برای خرید ملک برای شما بهترین است. به عنوان مثال، اگر هدف شما اخذ تابعیت کشور دیگری از طریق خرید ملک است، بهترین گزینه خرید آپارتمان در ترکیه است که بلافاصله پس از خرید ملک، تابعیت و پاسپورت دریافت خواهید کرد. در واقع حداقل پول در بخش املاک و مستغلات ترکیه باید 250 هزار دلار باشد، اگر ملکی با ارزش کمتر از این مقدار خریداری کنید، تنها می توانید اقامت ترکیه را دریافت کنید.

دکمه بازگشت به بالا