عمومی

دانشگاه علوم پزشکی فارس نوروز در خدمت شهروندان است

شریفی: دانشگاه علوم پزشکی فارس نوروز در خدمت شهروندان است

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با تاکید براینکه این مجموعه در نوروز در خدمت شهروندان است ، گفت : در ایام سال بیش از ۵۰۰ پزشک عمومی و ۱۳۰۰ پزشک متخصص و فوق تخصص در بیمارستان های زیر مجموعه دانشگاه فعالیت دارند.

 به گزارش خبرگزاری دکترنامه از فارس،  دکتر «مهرداد شریفی» در این باره گفت: آمادگی لازم برای ارایه خدمات به‌موقع و استاندارد به بیماران در بیمارستان‌های دانشگاهی و غیردانشگاهی فارس طی ایام نوروز ۱۴۰۲ ایجاد شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: ستاد سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از سال ۱۳۸۴ با هدف هماهنگی و انجام برنامه ریزی های لازم برای ارایه مداوم و بهینه خدمات سلامت به گردشگران نوروزی استان فارس در واحد EOC شکل گرفت.

او ادامه داد: هم اکنون برای پنجمین سال متوالی در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی، سامانه برنامه ریزی ستاد نوروزی دانشگاه از سوی معاونت درمان دانشگاه طراحی و به کارگیری شده است.

دکتر شریفی با اعلام اینکه ۶۸ بیمارستان زیر مجموعه دانشگاه در این ایام در آماده باش کامل هستند، اظهار کرد: با همراهی بیش از پیش کارکنان نظام سلامت، چرخه ارایه خدمات بهداشتی درمانی با شتاب بیشتری در ایام نوروز فعالیت می کند.

معاون درمان دانشگاه اضافه کرد: علاوه بر بیمارستان ها و مراکز درمانی، به طور میانگین روزانه ۵۷ مرکز درمانگاهی در شیراز و شهرستان ها به بیماران خدمات لازم را ارایه می کنند.

او با تاکید بر استمرار فعالیت مراکز ارایه دهنده خدمات پاراکلینیکی و تشخیصی در ایام نوروز ۱۴۰۲ گفت: به طور میانگین ۳۰۹ مرکز آزمایشگاهی و ۱۰۰ مرکز تصویربرداری پزشکی روزانه در تعطیلات نوروز پذیرای بیماران هستند.

این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ارایه خدمات روزانه دیالیز در ۴۳ مرکز زیر مجموعه دانشگاه در ایام نوروز خبر داد و افزود: بیماران دیالیزی می توانند ضمن تماس با شماره ۱۸۱۹ مرکز پایش مراقبت های درمانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز (MCMC) از نزدیک ترین مرکز دیالیز در محل سکونت خود اطلاع یافته و خدمات موردنیاز را دریافت کنند.

دکتر شریفی با تاکید بر تداوم ارایه خدمات شیمی درمانی، پرتو درمانی و خدمات دندانپزشکی در تعطیلات نوروز ۱۴۰۲، اضافه کرد: به کارگیری ۲۴ دستیار تخصصی طرح یک ماهه شامل ۱۰جراح عمومی، ۶ متخصص مغز و اعصاب، چهار متخصص بیهوشی، دو پزشک متخصص قلب و عروق، یک متخصص زنان و زایمان و یک متخصص ارتوپدی با هدف پوشش برنامه ارایه خدمات درمانی در شهرستان های استان در ایام نوروز از دیگر تمهیدات پیش بینی شده برای ارائه خدمات مطلوب به مردم و مسافران نوروزی است.

این عضو هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز با قدردانی از مجموعه روابط عمومی دانشگاه در راستای راه اندازی پایگاه اینترنتی سلامت نوروزی دانشگاه، عنوان کرد: شهروندان و مهمانان نوروزی می توانند برای اطلاع از ساعت کار و آدرس مراکز ارائه دهنده خدمات سلامت به پایگاه اینترنتی سلامت نوروزی دانشگاه به نشانی https://www.sums.ac.ir/page-nowrooz۱۴۰۲/fa/۵۱۹ مراجعه کنند.

انتهای پیام 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا