اقتصادیکسب و کار ویژه

دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس

به طور معمول درخواست های پذیرش تحصیلی رشته های کارشناسی Emu قبرس هر دو سال یکبار مورد موافقت قرار می گیرد و دانشجو باید علاوه بر پر کردن فرم درخواست پذیرش تحصیلی، یک کپی رسمی ترجمه شده از آخرین مدرک تحصیلی (برای مثال دیپلم)، یک قطع عکس رنگی پاسپورتی، فتوکپی پاسپورت، ترجمه شناسنامه و کارت ملی و مدرک زبان (در صورت وجود) را برای دپارتمان پذیرش emu قبرس شمالی بفرستد.

چنانچه متقاضی ادامه تحصیل در قبرس در Emu از مدرک زبان انگلیسی معتبر برخوردار نباشد، باید در آزمون مهارت سنجی زبان دانشگاه پیش از شروع کلاسها شرکت کند. اما در حالت کلی، اغلب دانشجویان پذیرفته شده و جدید دانشگاه که قصد دارند با مدرک دیپلم به تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه مدیترانه شرقی بپردازند، اولین سال تحصیلی خود را صرف گذراندن دوره های آماده سازی زبان دانشگاه می کنند.

Eastern Mediterranean University of Cyprus

از این رو دانشجویان بین المللی این امکان را دارند تا بدون نیاز به ارائه مدرک زبان بین المللی و دریافت ویزای تحصیلی، نامه پذیرش تحصیلی emu قبرس شمالی را دریافت کرده و در آنجا مهارت زبان خود را برای ادامه تحصیل ارتقا دهند.به بیانی دیگر، با شرکت در دوره یکساله آماده سازی زبان emu قبرس، دانشجو می تواند خود را برای سطح زبان تحصیل در دانشگاه و دروس دانشگاهی آماده کرده و به راحتی با محیط و سیستم آموزشی برترین دانشگاه قبرس تطبیق یابد.

در صورتی که دارای مدرک زبان انگلیسی معتبر باشید، می توانید بدون نیاز به صرف وقت در دوره های آماده سازی زبان، مستقیما در مقطع کارشناسی به ادامه بپردازید.اما برای دریافت پذیرش تحصیلی مقطع ارشد emu، شما نیازمند داشتن مدرک کارشناسی دانشگاه و سایر شرایط ذکر شده در بالا هستید، همچنین ممکن است بنابر رشته انتخابی تعدادی از دروس و دوره های پیش نیاز نیز برای شما در نظر گرفته شود که گذراندن آنها بیش از یکسال زمان نخواهد برد و همچنان شما برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید وب سایت دانشگاه neu مراجعه کنید تا اطلاعات کافی به دست آورید.

به طور معمول، درخواست های پذیرش تحصیلی مقاطع تکمیلی دانشگاه مدیترانه شرقی دوبار در سال در ترم های پاییز و بهار پذیرفته می شوند و ددلاین ارسال درخواست ها در وبسایت رسمی دانشگاه اعلام می گردد.در حالت کلی مدارک مورد نیاز برای درخواست پذیرش مقطع کارشناسی ارشد و یا دکترای موسسه آموزشی emu قبرس شمالی به شرح زیر است:

 • فتوکپی برابر اصل و ترجمه شده دیپلم و سایر مدارک تحصیلی دانشجو
 • ریز نمرات دانشگاهی
 • مدرک زبان انگلیسی (درصورت وجود)
 • 3 توصیه نامه دانشگاهی (فارغ التحصیلان قبلی EMU نیازی به ارائه این مورد ندارند)
 • انگیزه نامه تحصیلی
 • فتوکپی پاسپورت و کارت ملی
 • عکس رنگی قطع پاسپورت
 • برنامه تحصیلی دانشجو
 • رزومه تحصیلی دانشجو

چرا دانشگاه EMU قبرس

 • از سیستم آموزشی و برنامه های تحصیلی با کیفیت برخوردار است.
 • EMU دارای 12 دانشکده است که در راس آنها رشته های پزشکی، داروسازی، علوم سلامت و مهندسی قرار دارد.
 • تمامی کلاس ها، اتاق های جلسات و کنفرانس، آزمایشگاه ها و تجهیزات دانشگاهی با جدیدترین فناوری روز تجهیز شده است.
  •    زبان رسمی این دانشگاه انگلیسی است.
 • EMU قبرس به دانشجویان این امکان را می دهد تا یک تا دو ترم تحصیلی خود را در هر یک از دانشگاه های تحت قرارداد خود در اتحادیه اروپا در کشورهایی نظیر ایتالیا، کانادا، آمریکا، اتریش، چین و غیره بگذراند.
 • این موسسه آموزش عالی دولتی از بیش از 30 مرکز تحقیقاتی، موزه و گالری و سایر تجهیزات برخوردار است.
 • مرکز خدمات درمانی و سلامت دانشگاه مدیترانه شرقی دارای 13 دکتر متخصص و آمبولانس اختصاصی است.
 • کتابخانه EMU از منبع عظیمی از کتاب ها، تحقیقات، منابع صوتی و تصویری و انتشارات تخصصی آموزشی برخوردار است.

دانشگاه EMU قبرس شمالی، عضو کامل انجمن جهانی دانشگاه ها، انجمن دانشگاه های اروپا، انجمن دانشگاه های مدیترانه و فدراسیون دانشگاه های جهان اسلام است و به همین خاطر از شهرت خوبی در سراسر دنیا برخوردار است.در کنار تمام موارد اشاره شده در بالا، باید به این موضوع توجه داشته باشید که در کمتر از 3 هفته کاری امکان دریافت پذیرش تحصیلی از این دانشگاه وجود داشته و می توان بدون نیاز به دریافت ویزای تحصیلی و با 50 درصد تخفیف شهریه برای ثبت نام دانشگاه اقدام کرد.

مزایای تحصیل در دانشگاه EMU

 • کیفیت بالای سیستم آموزشی و زندگی دانشجویی غنی در دانشگاه EMU
 • نبود نیاز به ارائه مدرک زبان
 • تخفیف 50 درصدی شهریه برای تمامی مقاطع دانشگاهی (با استفاده از بورسیه)
 • نبود نیاز به دریافت ویزای تحصیلی
 • هزینه های بسیار پایین تحصیل و زندگی در قبرس
 • اعتبار بالای مدارک دانشگاهی
 • نزدیکی مسافت به کشور ایران
 • امکان انجام کار دانشجویی در خلال تحصیل
 • دریافت پذیرش تحصیلی و یا درخواست انتقالی آسان به دانشگاه های معتبر اروپا، آمریکا و کانادا
 • بازار کار بین المللی و محیط چندجانبه و چند فرهنگی

دانشگاه مدیترانه شرقی در  واقع شده است و با برخورداری از اقامتگاه دانشجویی با بیش از 10هزار تخت در دسترس، فرصت اجاره و دریافت محل اسکان شخصی و مستقل را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است.دانشگاه مدیترانه شرقی از بیش از 106 کشور دنیا پذیرای دانشجو بوده و به همین خاطر از جوامع منحصر به فرد اجتماعی و فرهنگی دانشجویان بین المللی در داخل دانشگاه برخوردار است. دانشگاه EMU با توجه به اینکه زندگی تحصیلی هر دانشجوی بین المللی باید با تجارب مختلف و ارزشمند تلاقی پیدا کند، یک جشنواره سالانه بهاره را برای مدت یک هفته در ماه می برگزار می کند.

این جشنواره شامل گفتگوهای دانشگاهی و پنل ها با مهمانان ویژه، نمایش فیلم، اجرای تئاتر و کارگاه های آموزشی هنر، موسیقی زنده و سایر سرگرمی های جذاب می شود. اما در الباقی سال تحصیلی دانشجویان بین المللی EMU فعالیت های پردیس دانشگاه مواردی نظیر فستیوال موسیقی راک، جشنواره موسیقی محلی، مسابقات ورزشی، جشن های فرهنگی، مصاحبه هنرمندان، نمایش هفتگی فیلم، برنامه های ایستگاه رادیویی و تلویزیونی که توسط دانشجویان رهبری می شود و بسیاری از ورزش ها و فعالیت های جذاب را شامل می شود.

دانشگاه مدیترانه شرقی معروف و دولتی قبرس شمالی با بیش از 1100 نیروی آموزشی برجسته از 35 کشور دنیا، از زیرساخت توسعه یافته و پیشرفته ای برخوردار است. از این رو دوره های آموزشی دانشگاهی با کیفیت بالا به زبان انگلیسی تدریس می شوند و این فرصت را برای دانشجو فراهم می کنند تا زبان دوم را فرا بگیرد.

با در نظر گرفتن اعتبارنامه ها و محتوای آموزشی بین المللی و مدارک دانشگاهی که در سرتاسر دنیا مورد قبول بوده و قابل شناسایی است، دانشگاه EMU قبرس با آموزش دانشجویان برای تبدیل شدن به افرادی خلاق و رقابتی با مهارت های کارآفرینی، آنها را به خوبی برای مشاغل بین المللی آینده آماده می سازد.در حال حاضر تعداد دانشجویان تمام وقت EMU برابر با 18.865 هزار نفر است و تعداد دانشجویان به نسبت نیروی آکادمیک 27 به 1 است. همچنین نسبت دانشجویان خانم به آقا در دانشگاه 41 به 59 درصد بوده و میزان دانشجویان بین المللی حاضر در این موسسه آموزشی بین المللی 83 درصد است.

دانشگاه مدیترانه شرقی از برنامه ها و فرصت های همکاری مشترک با دو دانشگاه برتر جهانی برخوردار است که در دسترس دانشجویان بومی و بین المللی این دانشگاه قرار دارد.
برنامه مشترک همکاری با دانشگاه بولونیا با رتبه 180 دنیا برای تحصیل در برنامه کارشناسی ارشد سیستم های حقوقی تطبیقی که بر روی حقوق اروپا تمرکز داشته و می تواند برای دانشجویان رشته هایی همچون مهندسی، تجارت، رسانه و ارتباطات و سایر رشته های مرتبط مناسب باشد.

دانشجویان از این طریق می توانند نزد اساتید دانشگاه بولونیا به تحصیل پرداخته و از دانشگاه مدیترانه شرقی مدرک خود را دریافت کنند.در کنار ارائه شانس کسب تخصص در رشته ای به خصوص، EMU قبرس فرصت هایی را برای توسعه و پیشرفت در سایر زمینه ها فراهم کرده است. به بیانی دیگر دانشجویانی که در رشته های تحصیلی دانشگاه مدیترانه شرقی ثبت نام کرده اند ممکن است بتوانند بنابر شرایط تحصیلی خود از مزایای تحصیل دو رشته همزمان و دوره های فرعی برخوردار شوند (این موضوع اغلب در دپارتمان مهندسی در دسترس دانشجویان قرار دارد).

در عین حال EMU با 28 موسسه آموزشی برجسته در 20 کشور دنیا از جمله آمریکا، کانادا، بلژیک، آلمان، فرانسه، کره جنوبی و چین همکاری داشته و برنامه تبادل دانشجو را نیز با این موسسات آموزشی به اجرا در آورده است.

رشته های دانشگاه مدیترانه شرقی

موسسه آموزش عالی مدیترانه شرقی در قبرس شمالی رشته های متنوعی را در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکترا به دانشجویان دارای پذیرش تحصیلی ارائه می دهد که شامل موارد زیر می شود:

 • تجارت، امور مالی و اقتصاد
 • مهندسی و فناوری
 • هنر، طراحی و موسیقی
 • زبان، ادبیات و آموزش و پرورش
 • بیولوژی، سلامت و پزشکی
 • رسانه و ارتباطات
 • گردشگری و مدیریت هتل
 • سیاست، تاریخ و حقوق
 • ریاضیات و انفورماتیک

شهریه دانشگاه مدیترانه شرقی

بنابر اطلاعات ارائه شده توسط وبسایت رسمی دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس، در حال حاضر شهریه اغلب رشته های دانشگاهی در مقطع کارشناسی دانشگاه EMU به طور تقریبی بین 8570 تا 20.161 دلار برآورد شده است.از این رو هزینه تحصیل در رشته هایی نظیر هنر و علوم، تجارت و اقتصاد، امور مالی، رسانه و ارتباطات، کامپیوتر و فناوری، گردشگری و مهمان نوازی معادل 8569 دلار آمریکا برای هر سال است.

در این بین هزینه تحصیل در رشته های مهندسی، معماری، آموزش و پرورش، دندانپزشکی، حقوق، علوم سلامت، داروسازی و پزشکی دانشگاه EMU قبرس بالاتر بوده و از 10.480 تا 20.161 دلار آمریکا متغیر است.اما خوشبختانه متقاضیان تحصیل در این دانشگاه تراز اول قبرس می توانند در سال تحصیلی جدید از تخفیف بورسیه تحصیلی 50 درصدی برخوردار شده و تنها با پرداخت حداقل 4.484 دلار به ازای هر سال به تحصیل در مقطع کارشناسی این دانشگاه بپردازند.

در این بین شهریه و هزینه تحصیل در مقاطع ارشد و دکترا به دو دسته کلی دارای پایان نامه و بدون آن تقسیم می شود و  بین 1167 تا 3 هزار دلار در هر ترم هزینه دارد که پس از دریافت بورسیه تحصیلی 50 درصدی به نصف این مبلغ کاهش می یابد.

در صورتی که دارای رزومه تحصیلی درخشان باشید، این امکان را دارید تا از دانشگاه Emu برای بورسیه merit و یا همان مبتنی بر شایستگی درخواست داده و در رشته هایی نظیر پزشکی و داروسازی، بدون نیاز به پرداخت شهریه دانشگاهی به تحصیل بپردازید.در عین حال دانشجویان واجد شرایط مقاطع دکترا نیز امکان دریافت کمک های پژوهشی، بورسیه تحصیلی و حقوق ماهانه را از دانشگاه خواهند داشت.

رنکینگ دانشگاه EMU

دانشگاه مشهور و محبوب EMU قبرس دارای رتبه 1 در میان تمام دانشگاه های قبرس است و بنابر آمار سازمان رنکینگ THE، رتبه 501 تا 600 جهان را در سال 2023 به خود اختصاص داده است.

خوابگاه های دانشگاه emu

به طور معمول هزینه اقامت در این نوع از خوابگاه های دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس شمالی بین 160 تا 280 یورو در ماه است. در مجموع موسسه آموزشی emu دارای 15 خوابگاه دانشجویی داخل دانشگاه است.خوابگاه های داخلی emu آپارتمان هایی مبله با سالن استراحت، آشپزخانه، حمام، دستشویی و بالکن هستند. این درست است که اولویت اصلی با دانشجویان ورودی و سال اولی است، اما به علت تقاضای زیاد دانشجویان، باید در سریع ترین شکل ممکن برای رزرو خوابگاه اقدام کنید.

شما امکان پخت و پز و آماده سازی غذا را در خوابگاه خود داشته و می توانید در صورت تمایل از وعده های ارائه شده در سال غذاخوری استفاده کنید.به طور معمول بنابر نوع ساختمان و نزدیکی به مرکز شهر، اجاره این نوع از خانه ها در قبرس بین 150 تا 550 دلار آمریکا متغیر است و می توان قرارداد را به صورت 6 ماه و یا یکساله تنظیم کرد.

در این حالت دانشجو باید علاوه بر اجاره ماهیانه هزینه قبوض برق، آب، اینترنت، گاز و غیره را نیز متقبل شود. بر همین اساس این امکان وجود دارد تا با اجاره مشترک یک خانه با چند دوست دانشجو، مقدار اجاره و هزینه های ماهانه قبوض را بین چند نفر تقسیم کنید و از این طریق هزینه های ماهانه خود را کاهش دهید.به طور کلی حداقل هزینه برآورد شده برای اقامتگاه مسکونی در قبرس بین 180 تا 250 یورو، هزینه زندگی در هر ماه حداقل 65 یورو، هزینه غذا و خورد و خوراک ماهانه 75 یورو است و بخاطر وجود شاتل و یا همان سرویس رایگان دانشگاه، نیازی به پرداخت هزینه ماهانه برای حمل و نقل نیست.

دکمه بازگشت به بالا