عمومی

در سفر یک روزە استاندار کردستان بە بیجار چە گذشت؟

دکترنامه/کردستان در چهارمین روز از دهه مبارک فجر؛
استاندار کردستان به شهرستان بیجار سفر کرد.

در ادامه سفرهای استاندار کردستان بە شهرستان‌های استان، در چهارمین روز از دهە فجر تعدادی از پروژەهای شهرستان بیجار افتتاح و به بهرەبرداری رسید.

ساخت هزار واحد مسکن ملی در بیجار آغاز شد

همزمان با چهارمین روز دهه فجر، ساخت هزار واحد طرح مسکن ملی روز شنبه با حضور استاندار کردستان در بیجار آغاز شد.

اسماعیل زارعی کوشا، استاندار کردستان در این آیین بر لزوم تسریع در اجرای طرح مسکن ملی در بیجار تاکید کرد و گفت: مشکل زمین در برخی شهرستان‌ها از جمله قروه و بیجار حل شده است و امیدواریم بیجار جزو اولین شهرستان‌هایی باشد که طرح‌های مسکن ملی آن به بهره‌برداری برسد.

وی در سفر بە شهرستان بیجار اظهار کرد: این هزار واحد در ۳۴۳ قطعه (۹ هکتار) شامل ۱۱۰ واحد در محله حلوایی، ۲۰۵ قطعه در تخت سفلی و هشت قطعه در تخت علیا احداث می‌شود.

افتتاح نمایشگاە دستاوردهای فن‌آورانە بیجار

اسماعیل زارعی‌کوشا در ادامه از نمایشگاه خودباوری جوانان بیجاری، با عنوان نمایشگاه دستاوردهای فن‌آورانه در محل جهاد دانشگاهی این شهرستان بازدید کرد.

وی در این بازدید بر لزوم تسهیل شرایط برای فعالیت تولیدکنندگان به ویژه واحدهای فناور و دانش‌بنیان توسط بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد.

زارعی کوشا افزود: اقداماتی کە در شهرستان بیجار صورت گرفتە بسیار جای امیدواری دارد و موجبات اشتغال بسیاری از جوانان را فراهم خواهد کرد.

گازرسانی به ۱۴ روستای بیجار به بهره‌برداری رسید

در ادامە سفر استاندار به شهرستان بیجار گازرسانی به ۱۲ روستای شهرستان بیجار با ۲۹۰ خانوار و نیز ۱۰ واحد صنعتی و گردشگری به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان در این سفر گفت: برای این پروژه اعتباری بالغ بر ۱۵۴ میلیارد و ۸۹۰ میلیون ریال هزینه شده است.

احمد فعلە‌گری در آیین بهره‌برداری این طرح بە مناسبت دهە فجر عنوان کرد: با اجرای طرح گازرسانی به ۱٤ روستای شهرستان بیجار ۲۹۰ خانوار از گاز طبیعی بهره‌مند شدند.

فعله گری اظهار کرد: با این افتتاح از امروز روستاهای ویسمرید، سعدآباد، باقرآباد، قره‌دره‌بند، سلطان آباد، طهمورث، قینرجه، علی بدل، شوشتری، سیف‌آباد، باباخان، گراچقا، ده‌بنه و کنامار از نعمت گاز بهره‌مند شدند.

وی در ادامە بیان کرد: در مجموع در دهه فجر امسال، ۲۷ طرح در شهرستان بیجار با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید.

بازدید از نمایشگاه تولیدکنندگان تحت پوشش بنیاد برکت

اسماعیل زارعی‌کوشا در ادامه سفر به شهرستان بیجار، از نمایشگاه توانمندی‌های کارآفرینان تحت حمایت بنیاد برکت بازدید کرد.

جوراب بافی، تولید دستمال کاغذی، قالی و گلیم بافی، ساخت انواع کیف، تولید بیسکویت، تولید سفال و سرامیک، از جمله محصولاتی است که در این نمایشگاه در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.

افتتاح استخر آموزش و پرورش در شهرستان بیجار

امروز همچنین استخر سرپوشیده آموزش و پرورش بیجار با حضور استاندار کردستان افتتاح شد.

عملیات ساخت این استخر سال ۱۳۹۰ و در زمینی به مساحت هزار و ۵۰۰ مترمربع شروع و برای آن ۸.۵ میلیارد تومان هزینه شد.

۱۳ طرح ارتباطی و مخابراتی در بیجار به بهره‌برداری رسید

۱۳ طرح ارتباطی و مخابراتی با ۱۷ میلیارد تومان هزینه، با حضور استاندار کردستان در شهرستان بیجار به بهره‌برداری رسید.

در دهه فجر ۲ سایت جدید تلفن همراه راه‌اندازی و ۲ سایت دیگر نیز در بیجار ارتقا یافت که در مجموع ۱۰ میلیارد تومان توسط وزارت ارتباطات هزینه و ۶ روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل شد.

تعداد طرح‌های شرکت مخابرات در بیجار  نیز ۹ مورد است و در مجموع هفت میلیارد تومان برای این تعداد پروژه هزینه شده است.

سایتbts جدید هواشناسی، نصب تجهیزات جدید VDSL در مروز شهید پورهاشمی بیجار، تغییر تکنولوژی سایت احمد آباد از ۲G به ۴ G، تغییر تکنولوژی سایت دارغیاث از ۲G به ۴G، توسعه دیتای روستاهای توپ آغاج، خورخوره، حسن آباد یاسوکند، خانداقلی، خودلان و جعفرآباد، از جمله طرح‌های مخابراتی قابل افتتاح بیجار است.

از ۱۵۸ روستای بالای ۲۰ خانوار بیجار ۱۳۶ روستای آن به شبکه ملی اطلاعات متصل شده است و امسال ۸۲ روستای کردستان از نعمت اینترنت بهره‌مند شد.

بازدید استاندار کردستان از کارخانه‌ی کاغذ سنگی بیجار

اسماعیل زارعی کوشا و هیات همراه از واحد تولیدی کاغذ سنگی بیجار تولید کننده مواد اولیه‌ی صنایع فولاد بازدید کرد.

این کارخانه  در ٥ کیلومتری جاده بیجار-زنجان احداث گردیده که در فاز اول  ٤٠ نفر اشتغال‌زایی مستقیم داشته است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا