سلامت و دانش

رازگشایی از دلیل اخراج سم آلتمن!

ایلیا سوتسکیور، دانشمند ارشد OpenAI و هم‌بنیان‌گذار این شرکت، پس از اعلام دست داشتن در برکناری سم آلتمن در ماه نوامبر (آبان و آذر)، با آینده‌ای نامعلوم در این شرکت مواجه است.

به‌گفته‌ی منابع آگاه، سوتسکیور در OpenAI در وضعیت برزخ قرار دارد؛ چراکه رهبری OpenAI هنوز درباره‌ی آینده‌ی او تصمیم‌گیری نکرده است و او دیگر عضو هیئت‌مدیره‌ی این شرکت هم نیست.

یکی از کاربران با انتشار پستی در X نوشت که سوتسکیور باید در تسلا کار کند. ایلان ماسک به این پست پاسخ داد: «شاید در xAI». گفتنی است که ماسک عضو سابق هیئت‌مدیره‌ی OpenAI نیز بوده است.

در ماه جولای (تیر و مرداد)، ماسک استارتاپ هوش مصنوعی خود به نام xAI را راه‌اندازی کرد. در ماه نوامبر (آبان و آذر)، این شرکت Grok، هوش مصنوعی خود برای رقابت با ChatGPT را برای حساب‌های کاربری اشتراکی X ارائه کرد.

درصورت تأیید، این اولین همکاری بین سوتسکیور و ماسک نخواهد بود. در سال ۲۰۱۵، ماسک و آلتمن، سوتسکیور را متقاعد کردند که با حقوق ۱٫۹ میلیون دلاری به‌همراه پاداش ویژه، گوگل را ترک کند و به آن‌ها در تأسیس OpenAI بپیوندد.

پس از اینکه هیئت‌مدیره‌ی OpenAI آلتمن را اخراج کرد، ماسک در X از سوتسکیور دفاع کرد و نوشت: «ایلیا شخصی با اخلاق است و به‌دنبال قدرت‌طلبی نیست. تا زمانی‌که احساس نکند این کار ضروری است، دست به چنین اقدامی نخواهد زد.»

227227

تیم خبری مقالات علمی

به عنوان نویسنده علمی و پزشکی، با استفاده از الگوریتم BERT گوگل، هدفم این است که متونی را ارائه دهم که علاقه شما را به علم پزشکی تحریک کند و اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهم.
دکمه بازگشت به بالا