اقتصادی

راه‌اندازی خط تولید بتن‌های حاوی گرافن در بریتانیا

شرکت راجر بولیوانت طی قراردادی با شرکت بلک سوان گرافن، اقدام به راه‌اندازی خط تولید بتن حاوی گرافن در بریتانیا می‌کند.

به گزارش دکترنامه، شرکت بلک سوان گرافن (Black Swan Graphene Inc) اعلام کرده است که شریک راهبردی آنها، یعنی مرکز تحقیقات و توسعه مهندسی بریتانیا (NERD) توافق‌نامه‌ای با شرکت راجر بولیوانت (Roger Bullivant Limited) امضاء کرده است. راجر بولیوانت یکی از شرکت‌های فعال در حوزه ساخت و ساز است. این توافق‌نامه توسعه‌ای از سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۴ عملیاتی می‌شود. یکی از اهداف این توافق‌نامه، ساخت کارخانه تولید بتن در انگلستان است تا بتواند بتن‌های تقویت شده با گرافن را تولید نماید.

دیوید کلمنت، مدیر عامل راجر بولوانت، اظهار داشت: «سیستم بتن پیش ساخته ما، مبتنی بر فناوری کم کربن بوده که سازگار با محیط زیست است و جایگزینی مناسب برای روش‌های سنتی است. به عنوان بخشی از برنامه همکاری مشترک، قصد داریم تا سال ۲۰۳۰ میزان تولید دی‌اکسیدکربن در بخش بتن را ۴۰ درصد کاهش دهیم و این توافق نامه گامی در مسیر کاهش میزان کربن است.»

مایک هریسون، مدیر عامل مرکز تحقیقات و توسعه مهندسی بریتانیا، اظهار داشت: «این توافق‌نامه یک گام مهم دیگر در مسیر توسعه کسب و کار ما است و ما خوشحالیم که با تیم در راجر بولوانت همکاری می کنیم.»

این بتن علاوه بر کاهش میزان تولید دی‌اکسیدکربن، موجب استحکام فشاری، کششی و خمشی در مقایسه با مخلوط‌های سنتی می‌شود. همچنین از مزایای دیگر آن می‌توان به زمان پخت سریع‌تر، نفوذپذیری پایین‌تر در برابر آب و نمک و ترک خوردگی کمتر اشاره کرد.

مرکز تحقیقات و توسعه مهندسی بریتانیا با پروژه‌های مختلفی از جمله فرودگاه های هیترو و منچستر، شبکه راه آهن، بزرگراه‌های ملی و اداره تخلیه هسته‌ای کار می‌کند. بلک سوان گرافن بر تولید و تجاری‌سازی در مقیاس بزرگ محصولات با کارایی بالا و کم هزینه گرافن با هدف استفاده در چندین بخش صنعتی از جمله بتن، پلیمر و باتری‌های لیتیوم یون متمرکز شده است.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا