اقتصادی

رشد ۵۵ درصدی واردات مجتمع بندری انزلی

دکترنامه/گیلان مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان با اشاره به واردات یک میلیون و ۲۰۰ هزار تنی به مجتمع بندری انزلی، گفت: طی ۹ ماهه نخست امسال شاهد رشد ۵۵ درصدی واردات نسبت به مدت مشابه سال قبل بودیم.

 حسین یونسی در گفت‌وگو با دکترنامه با بیان اینکه سه بندر کاسپین، آستارا و بندر انزلی بنادر تجاری گیلان هستند، اظهار کرد: میزان واردات به مجتمع بندری انزلی طی ۹ ماهه سال جاری یک میلیون و دویست هزار تن بود که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۵ درصد رشد به همراه داشت.

 وی با اشاره به اینکه محصولات وارداتی شامل اقلامی چون غلات، روغن خام خوراکی، چوب و آهن آلات بوده، افزود: تخلیه روغن خام خوراکی ۲۸۹ درصد، غلات ۶۹ درصد و آهن آلات ۳۳ درصد رشد داشته است.

رشد ۵۵ درصدی واردات مجتمع بندری انزلی

یونسی با بیان اینکه تعداد ۵۴۲ فروند شناور تجاری طی این مدت وارد مجتمع بندری انزلی شده است، خاطرنشان کرد: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۴۳ درصد رشد داشته است.

 مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به رشد ۳۲ درصدی تخلیه و بارگیری کالا، تصریح کرد: در ۹ ماهه نخست امسال بیش از یک میلیون و ۴۷۸ هزار تن انواع کالاها در بندرانزلی تخلیه و بارگیری گردید.

 یونسی همچنین با اشاره به میزان صادرات ۲۵۰ هزار تنی، تاکید کرد: این مواد شامل مواد مختلفی از جمله پتروشیمی و ساختمانی بودند.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا