عمومی

روزهای خوب بیمارستان امام خمینی(ره) کرج

دکترنامه/البرز مدیرعامل بیمارستان امام خمینی(ره) کرج گفت: در طول مدتی که این بیمارستان فعالیت نداشت بعضی از افراد طمع کرده و خواستار تبدیل این بیمارستان به پاساژ طلا و مبل بودند که این موضوع رد شده و اکنون همه باید تلاش کنیم تا از نظر اعتباری که این بیمارستان دارد یک مرکز درمانی خیلی قوی شود و حرکت توسعه ای خود را با شتاب بیشتری به پیش برد.

به گزارش دکترنامه، جواد عبادی در نشستی که روز سه شنبه دوم خرداد در بیمارستان امام خمینی کرج  با حضور خبرنگاران برگزار شد به روند فعالیت و آغاز به کار این بیمارستان پس از گذر از سختی های فراوان اشاره کرد و افزود: متاسفانه چندسالی سرمایه عظیمی که در این بیمارستان بود بدون استفاده باقی ماند و این پتانسیل باعث شد تا انگیزه ای برای احیای مجدد این بیمارستان داشته باشیم.

وی با بیان اینکه با کمک مسئولان استانی مشکلات فرا روی این بیمارستان را احصاء کردیم، اظهار کرد: بنا شد تا متولی این مجموعه یک سیستمی باشد تا به صورت کامل آن را اداره کند که مسئولیت به سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران واگذار شد و آنها نیز مدیریت این بیمارستان را به یک شرکت هلدینگ که شرکت بیمارستان داری و بهداشت درمان بنیاد شهید است واگذار کردند.

وی گفت: در چند سال اخیر حقوق و مطالبات پرسنل این بیمارستان پرداخت نشده بود ولی بیشتر آنها با عشق و علاقه به کار خود ادامه دادند.

مدیرعامل بیمارستان امام خمینی (ره) کرج با بیان اینکه فعالیت این بیمارستان به صورت رسمی از زمستان سال گذشته آغاز شده، افزود: در طی این مدت ۲۴۳ نفر از پرسنل این بیمارستان مطالبات خود را دریافت نکرده بودند که تا فروردین ماه سال جاری نیمی از معوقات آنها پرداخت شد علاوه بر اینکه حقوق ماهیانه آنها نیز به صورت مرتب در حال پرداخت است.

وی تصریح کرد: در این مدت ۱۰۰ میلیارد تومان معوقات و بدهی‌های این بیمارستان به پرسنل و برخی از پیمانکاران پرداخت شده و مابقی آن تامین اعتبار شده و به مرور پرداخت می شود ضمن اینکه این بیمارستان آمادگی دارد تا هر کسی ادعایی مبنی بر طلب از این مجموعه داشت آن را بررسی و در صورت صحت پرداخت کند.

عبادی گفت:‌ همچنین ۲۴ میلیارد تومان حقوق و پاداش بازنشستگان این بیمارستان در سال گذشته پرداخت شده است ضمن اینکه با سازمان همیاری های شهرداری ها توافق شده که یکسری موارد را آنها پرداخت کنند.

وی در خصوص فعالیت بخش‌های تخصصی و فوق تخصصی این بیمارستان بیان کرد: هم اکنون در این بیمارستان اتاق عمل جنرال قلب باز، icu، ccu و سی تی آنژیو فعال است و این در حالی است که عمل قلب باز یکی از حساس ترین عمل های جراحی است که در دو هفته اخیر ۱۵ عمل در این بیمارستان با موفقیت انجام شده است.

مدیرعامل بیمارستان امام خمینی (ره) کرج با اشاره به اینکه ۲۰ تیم پزشکی خیلی قوی در این بیمارستان فعال است، اضافه کرد: همچنین از بهمن ماه سال گذشته تاکنون ۹۰۰ عمل مختلف در این بیمارستان انجام شده است.

وی یکی از عمل های جراحی خیلی حساس را عمل تعویض دریچه قلب به صورت عمل بسته دانست و گفت: در این بیمارستان این عمل در یک روز سه بار انجام شد که نشان از وجود پزشکان متبحر و تجهیزات مناسب در این بیمارستان دارد.

عبادی با بیان اینکه در این بیمارستان عمل سی تی آنژیو قلب که پیش از این بیماران باید به تهران مراجعه می کردند اکنون انجام می شود، افزود: این بیمارستان آمادگی لازم را دارد ضمن پذیرش بیماران البرزی از استان های همجوار نیز پذیرش داشته باشد.

وی تصریح کرد: در طول مدتی که این بیمارستان فعالیت نداشت بعضی از افراد طمع کرده و خواستار تبدیل این بیمارستان به پاساژ طلا و مبل بودند که این موضوع رد شده و اکنون همه باید تلاش کنیم تا از نظر اعتباری که این بیمارستان دارد یک مرکز درمانی خیلی قوی شود و حرکت توسعه ای خود را با شتاب بیشتری به پیش برد.

مدیرعامل بیمارستان امام خمینی (ره) یکی از بخش های تخصصی در این بیمارستان را بخش دیالیز دانست و گفت: در این بیمارستان ظرفیت پذیرش ۲۱ بیمار دیالیزی به صورت همزمان وجود دارد که با اقدامات انجام شده تا ۲ یا سه هفته آینده این بخش دوباره فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

عبادی در ادامه با بیان اینکه این بیمارستان یک بیمارستان خصوصی است، افزود: ولی با اقدامات انجام شده هم اکنون بیمه های پایه اصلی همچون خدمات درمانی، تامین اجتماعی و نیروهای مسلح پذیرش شده و بیمه های تکمیلی به خصوص بیمه دی که ویژه خانواده ایثارگران است ارایه خدمات دارند.

وی خاطرنشان کرد: ما در این بیمارستان مسیر پیشرفت را توام با رفع مشکلات گذشته در پیش گرفته ایم به طوری که در آینده ای نزدیک توزیع غذای سلامت، آزمایشگاه سم شناسی، کلینیک های روش های زندگی و توانبخشی فیزیوتراپی در این مجموعه راه اندازی خواهد شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا