اقتصادی

رکورد بی‌سابقه در قیمت سنگ آهن

قیمت سنگ آهن از بالاترین سطح ۱۸ ماهه سقوط کرد.

به گزارش دکترنامه، قیمت سنگ آهن از قوی‌ترین سطح از ژوئن ۲۰۲۲ تاکنون سقوط کرد زیرا بانک‌های سرمایه‌گذاری و کارگزاری‌های اوراق بهادار انتظار دارند رکود در ساخت و ساز مسکن در چین تا سال آینده ادامه یابد. ۱۰موسسه بزرگ از جمله مورگان استنلی،  گلدمن ساکس و یوبی‌اس، چین را در مسیری برای ثبت سه سال متوالی انقباض در ساخت و ساز املاک می‌بینند که یک رکورد بی‌سابقه است.

املاک و مستغلات نزدیک به ۴۰ درصد از نیاز فولاد این کشور را تشکیل می‌دهد. مراکز بزرگ اقتصادی از جمله پکن و تیانجین نیز شروع به هشدار در مورد آلودگی هوا کرده‌اند و کنترل‌ها می‌تواند محدودتر و طولانی‌تر از اوایل دسامبر باشد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، بازار فلزات شانگهای اعلام کرد که این پس از آن اتفاق می‌افتد که شاخص مدیران خرید برای صنعت فولاد در چین در ماه دسامبر نسبت به ماه قبل کاهش یافت زیرا دماهای سردتر کار ساخت و ساز را کند کرد.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا