عمومی

زاکانی: فساد را ریشه کن می‌کنیم

زاکانی: فساد را ریشه کن می‌کنیم

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: به لطف خدا فساد را ریشه کن می‌کنیم.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا،  «علیرضا زاکانی» در برنامه بدون تعارف، گفت: معتقدم باید زیر دو خم عناصری که با فساد اقتصادی سفره مردم را تنگ می‌کنند را گرفت.

وی ادامه داد: به لطف خدا فساد را ریشه کن می‌کنیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در مورد دارایی‌های خود، گفت: من چیز خاصی ندارم و فقط حقوق هیات علمی دانشگاه تهران را دریافت می‌کنم. تاکنون کار خصوصی در حوزه پزشکی نکرده‌ام. سرمایه بانکی و ارزی هم ندارم. خانه‌ام را در دهه ۸۰ با کمک دامادها و فرزندان خریداری کردم. منزل من در میدان شهدا است. ماشین هم ندارم.

وی گفت: از شهرداری حقوقی دریافت نکرده‌ام. زمانی که مجلس هم بود هیچ حق ماموریتی دریافت نکردم.

زاکانی در مورد تحصیل دختر خود در اروپا، گفت: دختر دوم من فارغ التحصیل دانشگاه شریف است. تحصیلات خود را انجام داد و اکنون در حال خدمت است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در مورد چرایی تصمیم خود برای ورود به عرصه انتخابات، ادامه داد: به دو دلیل این تصمیم را گرفتم؛ اول اینکه نگران بودم کشور به دهه ۹۰ بازگردد. دهه‌ای که به تعبیر رهبر انقلاب، دهه عبرت شد. دوم، مردم مشکلات متعدد معیشتی دارند و سفره‌هایشان تنگ شده است لذا تصمیم به ورود به عرصه انتخابات گرفتم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر بخواهید به عملکرد خود در گذشته انتقادی داشته باشید، کدام عملکرد شماست؟ افزود: در دوره شهرداری روح و جسم شهر را یکپارچه دیدیم و تمام تعهدات گذشته را که در جهت مصالح مردم و منافع شهر بود را پذیرفتیم در حالی که شهردار دیگری بدهی ایجاد کرده بود.

وی گفت: ۳۳ ماه در شهرداری هستیم و غبطه می خورم که می‌توانستیم کارهای بزرگ‌تری می‌شد انجام داد. کارهای انجام شده بیش از کارهایی است که دیگران انجام داده‌اند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: وزیر مهمی را در سال ۸۳ که جنبه‌های امنیتی را دنبال می‌کرد به مجلس آوردم. بعد از مدتی پرونده‌ای را دنبال می‌کردم با وجودی که هنوز نماینده هم نبودم، یک فرد عادی و استاد دانشگاه بودم. به نظرم رسید که حق مردم در حال ضایع شدن است، به همان وزارتخانه زنگ زدم و گفتم فلان مدیرتان فلان فساد را می‌کند، دو نفر از مدیران‌شان را به دفتر بنده فرستادند. آن‌جا صحبت کردیم و کلنجار رفتند و آخرش گفتم اگر رعایت نکنید حتماً با شما برخورد می‌کنم، برگشت گفت مگر تو کی هستی و چه کاری از دستت بر می‌آید؟

وی تصریح کرد: ماجرایی اتفاق افتاد و همین‌ها شکایت کردند اما محکوم شدند.

زاکانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ایا در دوران مسوولیت خود در دوراهی میان تصمیم سخت و محبوبیت بین مردم قرار گرفته‌اید، بیان کرد: بارها چنین چیزی بوده است. یک جایی بنده به موضوعی که احساس می‌کردم غارتی صورت می‌گیرد، اعتراض کردم. دو وزیر و برادر رییس جمهور علیه من شکایت کردند. یعنی وزارت اطلاعات و وزارت نفت و برادر رییس جمهور در دهه ۹۰ علیه من شکایت کردند. به دادگاه رفتم. آنها ۸ وکیل داشتند و من تنها بودم. ترکیب هیات منصفه از سلایق مختلف سیاسی است. هر ۱۵ نفر از این هیات منصفه رای دادند که من از حق مردم حمایت می‌کنم اما قاضی من را به یک سال زندان محکوم کرد و همین امر باعث شد شورای نگهبان در سال ۹۶ بنده را احراز صلاحیت نکند.

وی گفت: حکم من یکسال زندان بدوی بود. در نهایت در حکم نوشته شد آن حکم غیرشرعی و سیاسی بود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: مردم احساس می‌کنند ما ادم سرسختی هستیم. من از پدرم جوانمردی یاد گرفته‌ام و اموختم در مقابل برخی مسائل سرسخت باشم؛ یکی در مورد کسانی که حق مردم را می‌خورند؛ تا به امروز هیچ اغماضی در برابر کسانی که حق مردم را خورده‌اند، نکرده‌ام.

زاکانی گفت: در ۳۳ ماه گذشته بیش از ۳ میلیون درخت در تهران کاشته‌ایم. در پارک قیطریه برای ساخت مسجد حتی یک درختی قطع نشده است.

وی گفت: یک‌عده علاقه دارند چهره ادم ها را جور دیگری نشان دهند. حرف‌هایی را میگوییم که مثل روز روشن است و اسناد آن موجود است. اما آن را تکذیب می‌کنند.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: من یک بسیجی ام و بازنشستگی من با شهادت است. من یک پزشکم و مفتخرم. ما بازنشستگی نداریم و اگر زمانی مسوولیتی نداشتم به مردم خدمت رسانی می‌کنیم.

وی در مورد اختیارات رییس جمهور گفت: رییس جمهور اختیارات بسیار خوبی را دارد و به عنوان نفر اول اجرایی کشور و نفر دوم پس از رهبری است لذا حتماً اختیارات ویژه ای برای خدمت دارد. اگر برخی مواقع بهانه‌ای صورت می‌گیرد کم میاورد و غر می‌زند. بنابراین می‌توان تحولات بزرگی در کشور با مردم ایجاد کرد.

زاکانی خطاب به هواداران خود، افزود: از هواداران خود تشکر می‌کنم و می‌خواهم رعایت حقوق همه را داشته باشند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری خطاب به مخالفان خود، بیان کرد: سینه من برای شنیدن حرف‌هایشان گشاده است. مخالفت را مبنای دشمنی نمی دانم.

زاکانی خطاب به مردم گفت: خادم شما هستم. خادمی که برای خدمت به شما منت می‌کشد.

دکمه بازگشت به بالا