عمومی

سردار ناظری: کشف ۱۸۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در محورهای رفسنجان/ انهدام چند باند سرقت

دکترنامه/کرمان فرمانده انتظامی استان کرمان از کشف ۱۸۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در محورهای شهرستان رفسنجان خبر داد.

سردار عبدالرضا ناظری سوم خرداد ماه در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در رفسنجان اظهار کرد: در طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و برخورد با قاچاقچیان سوخت در شهرستان رفسنجان همکاران ما در مجموعه انتظامی موفق به انهدام چندین باند شدند و ۱۸۰ هزار لیتر سوخت که در بین علوفه، آجر و سایر پوشش‌هایی که می‌دادند، کشف و پنج دستگاه تریلی کشنده توقیف شده است.

وی با بیان این‌که این خودروها از استان‌های مرکزی به سمت استان‌ه‌ای شرقی و نهایتا خارج از مرزهای شرقی هدایت می‌شد، افزود: پنج نفر راننده خودروها دستگیر و با دستور مقامات قضایی درصدد شناسایی سایر افراد دخیل در باند قاچاق سازمان یافته سوخت در شهرستان رفسنجان هستیم.

فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به سوءاستفاده قاچاقچیان سوخت از سوختی که با تعرفه در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد، گفت: هم توزیع سوخت به کشاورزان و هم نقل و انتقال آن باید سازماندهی شوذ.

کشف ۱۲۰۰ دستگاه ماینر به ارزش ۸۰۰ میلیارد ریال

ناظری در ادامه عنوان کرد: ۱۲۰۰ دستگاه تولید ارز دیجیتال در چهار مزرعه در رفسنجان مشغول فعالیت غیرمجاز بودند که با کار اطلاعاتی پلیس شناساسی و با دستور مقامات قضایی جمع‌آوری شدند و چهار نفر تا کنون دستگیر شدند و بیش از ۸۰۰ میلیارد ریال ارزش دستگاه‌های کشف شده است.

فرمانده انتظامی استان کرمان به موضوع سرقت‌ها نیز پرداخت و اظهار کرد: در فرماندهی شهرستان رفسنجان با انجام اقدامات اطلاعاتی سه باند سارق مسلح و به عنف مهندم شده، ۱۱ نفر اعضای این باند و مالخری که اقدام به خرید طلاجات مسروقه در بازار این شهرستان می‌کرده دستگیر و بیش از ۱۶ فقره اعترافات این سارقان بوده است.

وی ادامه داد: یک باند که سرقت به عنف نیز از افراد مسن مخصوصا طلاجات خانم‌ها را سرقت می‌بردند، دستگیر و تاکنون به هفت فقره سرقت معترف شدند.

سردار ناظری افزود: گروه دیگر سارقان مسلح احشام بودند که با ضرب‌وشتم افراد اقدام به سرقت احشام می‌کردند و در آخرین سرقت آنان ۶۰ راس دام به همراه سلاح‌ها و اقلام سرقتی کشف شد نیز منهدم و اموال کشف شده تحویل مالباختگان شده است.

انهدام باند سارقان اتباع

فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به انهدام باند سارقان معابر رفسنجان گفت: سه نفر تا کنون به بیش از هشت فقره سرقت اعتراف کردند که این باند علاوه بر رفسنجان در کرمان و استان یزد هم مبادرت به سرقت می‌کردند که با هماهنگی قضایی در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفتند.

سردار ناظری با اشاره به اینکه دو باند سارقان اتباع بودند که از افراد ایرانی در شهرهای همجوار خودرو خریداری کرده بودند که شگردهای خاصی در اعمال مجرمانه خود به‌ویژه خشونت در سرقت‌ها داشتند، با دستورات مساعد قضایی و صدور احکام قاطع بازدارنده روانه زندان شدند.

وی گفت: همچنین در پلیس مبارزه با مواد مخدر باندهایی که اقدام به جابه‌جایی مواد می‌کردند منهدم و ۱۶۰ کیلوگرم مواد از آنان کشف شد.

ناظری با بیان این‌که این کشفیات قریب به یک هفته توسط همکاران ما با مشارکت همه پلیس‌های تخصصی، بسیج و سپاه اجرا شده است، تصریح کرد: اتباع خارجی بخشی از مجرمان ما را تشکیل می‌دهند که به نسبت سنوات گذشته فراوانی آن در بین مجرمان بیشتر شده که حتما علاوه بر مجازاتی که قانون برای اعمال مجرمانه آنان پیش‌بینی کرده با هماهنگی اداره کل امور اتباع استانداری به اتفاق خانواده‌هایشان از کشور طرد خواهند شد.

توقیف ۹۰۰ خودرو شوتی در محورهای استان کرمان

فرمانده انتظامی استان کرمان در خصوص خودروهای شوتی نیز توضیح داد: قبل از سال برای طرح نوروزی به منظور کاهش تلفات و حوادث جاده‌ای توقیف این خودروها در دستور کار بود که با جدیت انجام شد و از وردی مرزهای شرقی و جنوبی استان تا آخرین نقطه‌ای که می‌خواستند از مرز استان خارج شوند کنترل شد و بیش از ۹۰۰ دستگاه خودرو کشف شد که بیش از ۱۴۰۰ نفر اتباع غیرمجاز را حمل می‌کردند و تعدادی از رانندگان دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.

ناظری خاطرنشان کرد: اتباع در کل کشور در حال سازماندهی هستند، هم سرشماری هم اقدامات بازشماری انجام و حتما با مجرمان اتباع برخورد قاطع قانونی و تشدید مجازات داریم و به‌ویژه طرد آنان را در دستور کار داریم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا