عمومی

سی‌ویکمین نمایشگاه قرآن همزمان با آغاز سال جدید برگزار می‌شود

معاون قرآن و عترت از برگزاری سی‌و یکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم همزمان با آغاز سال جدید خبر داد و گفت: همزمان با آغاز سال جدید یعنی اول فروردین‌ماه ۱۴۰۳ به مدت دو هفته یعنی تا ۱۴فروردین‌ماه براساس برنامه‌ریزی‌های اولیه برگزار خواهد شد.

به گزارش دکترنامه، علیرضا معاف -معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی- در مراسم رونمایی از ۱۴ دستاورد و کلان برنامه قرآنی دولت سیزدهم در پاسخ به دکترنامه مبنی بر آغاز سی‌ویکمین  نمایشگاه قرآن کریم گفت: سی‌ویکمین نمایشگاه قرآن کریم همزمان با آغاز سال جدید یعنی اول فروردین‌ماه ۱۴۰۳ به مدت دو هفته یعنی تا ۱۴فروردین‌ماه براساس برنامه‌ریزی‌های اولیه برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: فرصت تعطیلات عید نوروز فرصت بسیار مغتنمی است برای اینکه مردم در ماه مبارک رمضان تفریح و تفرج قرآنی داشته باشند.

معاون قرآن و عترت از طراحی‌ ویژه برنامه‌هایی برای ساعات افطار و پس از آن خبر داد و افزود: امسال برنامه‌های متنوعی برای نمایشگاه در نظر گرفتیم که نسبت به سال گذشته کیفی‌تر است.

معاف همچنین یادآور شد: همزمان با آغاز سی‌یکمین نمایشگاه قرآن کریم در تمام استان‌های کشور نیز نمایشگاه قرآن کریم برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه شعار نمایشگاه امسال همچون سال گذشته «می‌خوانمت» است، خاطرنشان کرد: اولین و مهم‌ترین نکته این است که ما اول قرآن را بخوانیم، آنگاه فهم قرآنی را به دست آورده و زیست قرآنی خواهیم داشت.

معاون قرآن و عترت در مورد تفاوت نمایشگاه این دوره نسبت به سال گذشته نیز ابراز کرد: هر سال نمایشگاه قرآن تحولاتی را خواهد داشت اما امسال بیشتر بر روی موضوع کودک و نوجوان تمرکز خواهیم داشت زیرا در ایام نوروز شرکت‌کنندگان عموما به صورت خانوادگی بازدید خواهند کرد به همین منظور بخش کودک و نوجوان توسعه ویژه‌ای پیدا خواهد کرد.

وی ادامه داد: بحث نهج‌البلاغه و حکمرانی قرآنی در نمایشگاه امسال بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت، همچنین مساجد پایگاه قرآن و حوزه‌های علمیه به عنوان فرزند قرآن در نمایشگاه امسال با طراحی ویژه‌ای روبه‌رو خواهد بود.

معاون قرآن و عترت در مورد بخش بین‌الملل نمایشگاه قرآن نیز اظهار کرد: در بخش بین‌الملل امسال برنامه برای حضور ۲۵ کشور انجام شده است و به طور خاص با محوریت مساله فلسطین و مقاومت ویژه مردم غزه، یمن و لبنان خواهد بود. مساله مقاومت مردم غزه جزو اصلی‌ترین بخش نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم خواهد بود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا