سلامت و دانش

شناسایی ۲۶۰ مبتلای جدید کرونا در کشور / ۱۳ بیمار جان باختند

وزارت بهداشت اعلام کرد که در شبانه‌روز گذشته ۲۶۰ مبتلای جدید به کرونا شناسایی شده و ۱۳ بیمار نیز جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش دکترنامه، بنابراعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از دیروز تا امروز ۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۶۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۱۴۳ نفر از آنها بستری شدند که مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۶۰۸ هزار و ۴ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳ نفر از بیماران کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۶ هزار و ۷۱ رسید.

خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون ۳۵۷ هزار و ۹۷۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند و ۶۲۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ هم در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند. همچنین تا کنون ۵۶ میلیون و ۳۴۴ هزار و ۶۵۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

تا کنون ۶۵ میلیون و ۲۱۶ هزار و ۲۲۳ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۶۱۱ هزار و ۸۷۷ نفر دُز دوم و ۳۱ میلیون و ۶۹۳ هزار و ۶۴۷ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۵۵ میلیون و ۵۲۱ هزار و ۷۴۷ دُز رسید.

در حال حاضر ۴ شهرستان وضعیت قرمز، ۳۹ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۳۵ شهر در وضعیت زرد و ۱۷۰ شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا