اقتصادی

صید ماهی حلوا سفید در صیدگاه‌های خوزستان و بوشهر آزاد شد

دکترنامه/خوزستان سرپرست معاونت صید شیلات خوزستان از آزادسازی صدور مجوز صید ماهی حلوا سفید در کلیه صیدگاه‌های استان‌های خوزستان و بوشهر از امروز تا اطلاع ثانوی خبر داد.

فلامرز مزارعی در گفت‌وگو با دکترنامه با اشاره به مصوبه کمیته مدیریت صید شیلات خوزستان، اظهار کرد: صدور مجوز صید ماهی حلوا سفید در کلیه صیدگاه‌های استان‌های خوزستان و بوشهر با استفاده از شیوه‌های صید مجاز از امروز (یکشنبه ۲۵ تیر) تا اطلاع ثانوی آزاد اعلام می‌شود.

وی با تاکید بر حفظ ذخایر ارزشمند آبزیان در خلیج فارس و دریای عمان و اهمیت پایداری صید و صیادی برای نسل آینده، افزود: بدون شک کنترل و ممانعت از صید غیرمجاز نیازمند همکاری بیش از پیش صیادان، تعاونی‌های صیادی و سایر ارگان‌های ذی‌ربط بوده و این اقدام برای پایداری این سرمایه ملی ضروری است.

مزارعی تصریح کرد: ماهی حلوا سفید یا به اصطلاح محلی “زبیدی” یکی از ماهیان باارزش شیلاتی و اقتصادی در آب‌های جنوبی ایران به شمار می‌رود که به دلیل ارزش تجاری و تقاضای مصرف بالا در دهه‌های اخیر تحت فشار صیادی زیادی قرار گرفته است.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا