اقتصادی

عرضه محصولات ۱۲ شرکت دانش‌بنیان نفتی در پاویون نمایشگاه عسلویه

شرکت‌های دانش‌بنیان با حضور در پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان هفتمین نمایشگاه ساخت داخل نفت، گاز و پتروشیمی آخرین دستاوردهای خود را از خدمات آزمایشگاهی تا تجهیزات صنعتی در این حوزه عرضه کردند.

به گزارش دکترنامه، هفتمین نمایشگاه ساخت داخل نفت، گاز و پتروشیمی (SPTIM) از امروز ۱۹ تا ۲۲ آذر در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی پارس جنوبی برپا می‌شود و در پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان این نمایشگاه که به همت صندوق نوآوری و شکوفایی برپا شده است، ۱۲ شرکت‌ دانش‌بنیان، محصولات، دستاوردها و توانمندی‌های خود را عرضه می‌کنند.

محصولات به این شرح است:‌

آزمایشگاه‌های صنایع انرژی

یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه آزمون، بازرسـی و صدور گواهینامه با قابلیت ردیابی بین‌المللی ایجاد شــده اســت، آزمایشگاه‌های صنایع انرژی دارای گواهینامــه ۱۷۰۲۵ IEC ISO ملی و بین‌المللی و به عنوان نهاد صدور گواهینامه دارای گواهینامه ۱۷۰۶۵ IEC ISO بین‌المللی مورد تأیید شرکت ملی نفت، شرکت ملی گاز، سازمان ملی استاندارد و … است.

خدمات تست و بازرسی

انجام خدمات تسـت و بازرسـی و آزمون‌های ضدانفجار مربوط به تجهیزات مورد اســتفاده در صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی توسط این آزمایشگاه صورت می‌گیرد.

تجهیزات ابزار دقیق

یکی از شرکت‌های فنی مهندسی در زمینه طراحی و تولید تجهیزات ابزار دقیق و ارائه خدمات در پروژه‌های فنی و مهندسی با تأکید بر نیاز صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در سال ۹۶ در استان بوشهر تأسیس شده است.

دستگاه آشکارسـاز شعله 

در بسیاری از فرآیندها و کارخانه‌های تولیدی به خصوص در صنایع نفــت، گاز و پتروشیمی برای جلوگیری از آتش‌سوزی‌های خطرناک، به تجهیزات پایش مستمر شعله و انفجار نیاز است. آشکارساز شعله تجهیزی است که می‌تواند وجود شعله و آتش را کشف کرده و نسبت به آن پاسخ مناسب دهد.

تجهیزات پیشرفته هیدرولیکی

یکی دیگر از شــرکت‌ها در حوزه ماشین‌‎ســازی و تولید تجهیزات پیشــرفته هیدرولیکی و اتوماسیون صنعتی فعالیت دارد. محققان این شرکت بـا بیش از ۲۵ سال سابقه تخصصی و حرفه‌ای در ایــن حــوزه و با تشکیل تیمی مجرب از مهندسان، خود را به عنوان قطب هیدرولیک در صنعت کشور معرفی کرده‌اند.

جک و شیر فشارشکن هیدرولیک

یک مجموعه دانش‌بنیان، تولیدکننده نیرو محرکه هیدرولیک به وسیله سیال تراکم‌ناپذیر و جک هیدرولیک مبدل آن به نیروی فشاری قابل کنترل است.

محصولات شیمیایی و پلیمری

یکی دیگر از شرکت‌ها از سال ۱۳۶۴ تاکنون در زمینه ایجاد دانش فنی و ساخت محصولات شیمیایی و پلیمری فعالیت دارد و هم‌اکنون بیش از ۴۰ نوع محصول را تولید و به بازار عرضه می‌کند.

فایر استاپ

فایر استاپ که توســط مرکز تحقیقات راه، مســکن و شهرسازی مورد تایید قرار گرفته است، در صنایع نفت، گاز و پتروشــیمی و ســایر صنایع مورد اســتفاده قرار می‌گیرد. مواد فایر اســتاپ که به صورت پوشــش بر روی کابل برق قرار می‌گیرد، از روندگی آتش بر روی کابل جلوگیری کرده و باعث خاموش شــدن آتش می‌شــود. مواد فوق دارای خاصیت ضدجوندگی در برابر جانوران نیز هستند. از مواد فایر استاپ بر روی سینی کابل‌ها، داکت‌ها و … می‌توان استفاده کرد.

سیستم‌های تصفیه آب

یکی دیگر از شـرکت‌های دانش‌بنیان حاضر در این نمایشگاه با بهره‌گیـری از آخرین فناوری روز دنیا از ســال ۱۳۸۵ بــا اجرای بیــش از ۲۳۰۰ پکیج تصفیه در صنایـع بـزرگ داخلی و خارجی از بزرگترین تولیدکنندگان سیستم‌های تصفیه آب و فاضلاب کشــور محسوب می‌شـود. ارتقای ســطح محیط زیست، کاهش هزینه و افزایش راندمان کارخانه‌ها از اهداف این شرکت دانش‌بنیان است.

پکیج اکسیداسیون پیشرفته

پکیج اکسیداســیون پیشرفته (AOP) مجموعه‌ای از روش‌های تصفیه شیمیایی اســت که به منظور حذف مواد آلی (و گاهی غیرآلی) در فرآیند تصفیه پساب صنعتی طراحی شده است. این محصول قابل اجرا در صنایع جهت تصفیه پساب صنعتی و استفاده مجدد آب حاصل، در فرآیند تولید است.

پمپ و قطعات یدکی

یکی دیگر از شرکت‌های سازنده انواع پمپ و قطعات یدکی Pump Cavity Progressive مورد نیاز صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و پالایشگاهی کشور و تنها عضو رسمی سازندگان شرکت ملی نفت ایران است.

مونو پمپ

مونــو پمپ یــا PUMP PC ,Pump Cavity Progressive از دسته پمپ‌های جابه‌جایی مثبت positive pump displacement  اســت که برای انتقال انواع سیالات غلیظ و ویســکوز در دو نوع افقی و عمودی ساخته می‌شود.

ارائه خدمات تخصصی صنعت نفت

یک شرکت مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از سال ۱۳۹۲ با تکیه بر دانش فنی و مهارت‌های حرفه‌ای پرسنل با بهره‌گیری از شیوه نوین مدیریت دانش در کنار تجارب شرکت توانسته است در راستای توسعه صنعتی و اقتصادی کشور با ارائه خدمات و محصولات تخصصی صنعت نفت در فضای رقابتی بازار حرکت کند.

کوپلینگ‌های هیدرولیکی

در کوپلینگ‌های هیدرولیکی برخلاف انواع دیگر کوپلینگ‌ها، انتقال قدرت با انتقال ورتیسیته ناشی از سرعت سیال عامل انجام می‌شود و اتصال مکانیکی بین محرک و متحرک وجود ندارد. این امر مزیت‌های مختلفی را باعث می‌شود کــه از آن جملــه می‌تــوان به جلوگیری از صدمه دیدن محرک، جلوگیری از اعمال شــوک و ضربات ناگهانی به متحرک اشاره کرد.

سیستم پساب صنعتی

این شرکت در ارائه سیستم تصفیه پســاب صنعتی به روش ZLD با زیرســاخت‌های آزمایشگاهی، تحقیقاتی و ماشین‌سازی فعال است که با پرسنلی متخصص، صفر تا صد سیستم‌های نوین تصفیه پساب را به صورت EPC با کلیه خدمات و گارانتی اجرا می‌کند و صدور محصول به کشورهای اروپایی را در کارنامه خود دارد.

سیستم‌های نوین تصفیه پسـاب‌های صنعتــی به روش ZLD

سیستم‌های تصفیه پساب به روش ZLD ، پساب صنایع نفت، گاز و پتروشیمی را تصفیه و تبدیل به آب مصرفی می‌کند. این روش علاوه بر استانداردسازی، هیچ یک از معایب روش‌های سنتی و رایج تصفیه پساب را ندارد.

ابزارهای الکترونیک و اتوماسیون صنعتی

این شرکت با هدف رفع نیازهای الکترونیکی صنایع و بومی‌ســازی ادوات در راســتای خودکفایــی ملی در زمینه‌های برق، الکترونیک و اتوماسیون صنعتی از سال ۱۳۹۱ شروع به فعالیت کرده و در راستای رفع نیازهای فناورانه صنایع با تکیه بر دانش فنی به‌روز و تجربیات گذشته در حال خدمت‌رسانی است.

کارت‌های کنترلی شیر برقی 

شیر برقی‌های بیفی دارای ۵ کارت اصلی بوده که شامل کارت پاور، کارت o/i، کارت CPU، انکودر و اسپیدمیتر اســت. این کارت‌ها توســط یک شــرکت به صورت کامل مهندسی معکوس و بازطراحی شده و هرکدام از کارت‌ها با تمامی کارت‌های اورجینال کاملا سازگار بوده و قابل تعویض است.

طراحی منسوجات صنعتی

یکی دیگر از شــرکت‌های یک شرکت مهندسی با مأموریت طراحی و تولید منسوجات تخصصی و ساخت و بومی سازی البسه محافظ است که در سال ۱۳۹۵ تأســیس شــد.

دستگاه واترجت

لباس واترجت با وزن بسیار پایین و راحتی پوشش، ایمنی بالایی برای کاربر در برابر برش آب، پاشــش مواد شــیمیایی و اسـیدهای رقیق و ذرات ایجاد می‌کند. پارچه به‌کار رفتــه در این لباس دارای یک ساختار سه لایه از الیاف‌های غشاء است که همزمان با ایجاد استحکام بالا، انعطاف‌پذیر و ضدتعریق است.

ماشین‌های دوار پارس

یک شرکت با استفاده از کادری مجــرب و امکانــات روز موردنیــاز، قادر بــه ارائه خدمــات در خصوص توربین‌هــای گازی اســت. تعمیــرات اساســی توربیــن گاز، تأمیــن و ســاخت قطعــات یدکی توربین گاز، نوسازی و بهسازی بسته توربین، خدمات مهندسی و خدمات میدانی مهندسی از جمله فعالیت‌های این شرکت است.

اکسیژن‌ساز  

یکی دیگر از شرکت‌های حاضر در این نمایشگاه، میکاس کمپرسور، اکسیژن با خلوص بالا ارائه کرده و به صورتی طراحی شده است که با صرفه‌جویی در مصرف اکسیژن در مقادیر زیاد، هزینه‌های جاری را کاهش می‌دهد.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا