اقتصادی

عرضه گوشت مرغ ۲۷ درصد بیشتر شد

مرکز آمار اعلام کرد که وزن گوشت عرضه‌ شده طیور در کشتارگاه‌های رسمی کشور در آبان امسال حدود ۱۹۲ هزار تن بوده که ۲۷ درصد افزایش نسبت به پارسال را نشان می دهد و در این میان ۹۸ درصد آن گوشت مرغ بوده است.

به گزارش دکترنامه، طبق نتایج طرح آمارگیری کشتار طیور کشتارگاه‌های رسمی کشور در ماه آبان سال جاری، گوشت مرغ با ۱۸۷ هزار و ۵۴۰ تن ٩٧٫٧ درصد از وزن کل گوشت طیور عرضه‌شده را به خود اختصاص داده است. گوشت بوقلمون با ۲۰۶۱ تن و سایر انواع طیور با ۲۳۳۸ تن، به‌ترتیب ١٫١ درصد و ١٫٢ درصد از وزن کل گوشت طیور عرضه‌شده را به خود اختصاص داده‌اند.

مقایسه عملکرد کشتارگاه‌های رسمی کشور در آبان ۱۴۰۲ با ماه مشابه سال ۱۴۰۱ نشان‌دهنده افزایش ٢٧ درصدی مقدار عرضه گوشت انواع طیور در کشتارگاه‌های رسمی کشور است.

مقدار عرضه گوشت طیور در آبان ۱۴۰۲ نسبت به ماه مشابه سال قبل برای مرغ ٢٧ درصد، برای بوقلمون ٦٣ درصد و برای بلدرچین ٤٠ درصد افزایش، برای شترمرغ ٥٤ درصد کاهش و برای سایر انواع طیور ٦٢ درصد افزایش داشته است.

همچنین نتایج حاصل از این طرح آمارگیری نشان می‌دهد که مقدار عرضه گوشت طیور در کشتارگاه‌های رسمی کشور در آبان ۱۴۰۲ نسبت به ماه قبل (آنلاین) در حدود شش درصد کاهش داشته است.

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا