اقتصادی

عقب‌نشینی هفتگی دلار و گریز طلا از سقوط

آفتاب‌‌نیوز :

اولین عقب‌نشینی هفتگی دلار در دو ماه اخیر، راه نجات را برای طلا در روز جمعه ایجاد کرد و به حفظ ثبات فلز زرد در قلمرو ۱۹۰۰ دلاری کمک کرد و سود هفتگی متوسطی را به دست آورد. طلا پیش از تعطیلی بازار به ۱۹۲۴ دلار و ۱۰ سنت و طلای آمریکا نیز به ۱۹۲۵ دلار و ۱۰ سنت رسید.

توانایی طلا برای حفظ حمایت ۱۹۰۰ دلاری این هفته پس از آن که شاخص قیمت مصرف‌کننده ایالات‌متحده برای دومین ماه متوالی فراتر از انتظارات افزایش یافت، مورد توجه قرار گرفت و نگرانی در مورد تورم و پتانسیل فدرال رزرو برای تهاجمی شدن مجدد با نرخ‌های بهره را افزایش داد.

پس از اینکه بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را به رکورد ۴ درصد افزایش داد، بازار‌های جهانی در حال تطبیق با چشم انداز جدیدی برای افزایش نرخ هستند.

بازار‌ها به دقت تصمیم فدرال رزرو در مورد تورم را زیر نظر دارند و انتظار نمی‌رود سیاست‌گذاران فدرال رزرو در جلسه ۲۰ سپتامبر نرخ بهره را افزایش دهند. بدبینی‌های زیادی در سراسر اروپا در حال افزایش است و این باعث می‌شود که برخی جریان‌های امن به سمت طلا ایجاد شود.

فعالان بازار اکنون منتظر شفافیت بیشتر در مورد چشم انداز نرخ بهره فدرال رزرو ایالات متحده در نشست سیاسی خود در هفته آینده هستند که انتظار می‌رود بانک مرکزی نرخ‌های بهره را بدون تغییر باقی بگذارد.

طبق گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره با ۱.۹ درصد افزایش به ۲۳.۰۷ دلار رسید، پلاتین با ۲.۲ درصد افزایش به ۹۲۶ دلار و ۵۵ سنت و پالادیوم ۰.۳ درصد کاهش یافت و به ۱۲۴۷ دلار و ۳۵ سنت رسید و هر سه فلز به دنبال افزایش هفتگی بودند.

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا