عمومی

فراموش نکنیم امام زمان(عج) پناهگاه عالم است

با اشاره به زیارت‌نامه امام زمان(عج) گفت: در فرازی از این دعا می‌خوانیم «وَ مَأْمُورٌ بِالضِّیَافَةِ وَ الْإِجَارَةِ»، شما از طرف خدا ماموریت داری مهمان را بپذیری و پناهندگان را پناه بدهید. این دعا درس بزرگی به ما می‌دهد و آن این است که نباید از پناهگاه خود غافل شویم.

به گزارش دکترنامه، حجت‌الاسلام والمسلمین شیخ حسین انصاریان -استاد اخلاق و مفسر قرآن کریم- با اشاره به این فراز از دعای امام زمان(عج) «أَنَا یَا مَوْلایَ فِیهِ ضَیْفُکَ وَ جَارُکَ، وَ أَنْتَ یَا مَوْلایَ کَرِیمٌ مِنْ أَوْلادِ الْکِرَامِ، وَ مَأْمُورٌ بِالضِّیَافَةِ وَ الْإِجَارَةِ»، می‌گوید: در این بخش از دعا «أَنَا یَا مَوْلایَ فِیهِ ضَیْفُکَ» خطاب به امام زمان(عج) می‌خوانیم که یابن‌ رسول الله ای امام‌ زنده؛ من تا آخر عمرم مهمان شما هستم برای اینکه خدا به خاطر تو زمین و موجودات را آفرید. 

همچنین می‌گوییم سفره‌دار خدا در عالم تویی پس من را هم به مهمانی خودت قبول و حفظم‌ کن. من پناهنده تو هستم آغوش خودت را برای پناه دادن به من باز کن. 

در بخش دیگری از دعا می‌خوانیم «وَ أَنْتَ یَا مَوْلایَ کَرِیمٌ مِنْ أَوْلادِ الْکِرَامِ»، تو هم خودت کریم هستی و هم تمام پدرانت تا پیغمبر(ص) کریم هستند. 

همچنین در بخش پایانی این فراز می‌خوانیم «وَ مَأْمُورٌ بِالضِّیَافَةِ وَ الْإِجَارَةِ»، شما از طرف خدا ماموریت داری مهمان را بپذیری و پناهندگان را پناه بدهید.

این دعا بسیار مهم است و درس‌های عجیبی به ما می‌دهد و باید با دقت از آن درس بگیریم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا