اقتصادی

فیات برقی سال ۲۰۲۴ آمد

فیات فروش مدل برقی ۵۰۰ را در اوایل سال ۲۰۲۴ در آمریکای شمالی آغاز می‌کند.

به گزارش دکترنامه، شرکت خودروسازی فیات فروش خودروی کوچک e ۵۰۰ تمام الکتریکی خود را در سه ماهه اول سال آینده در آمریکای شمالی آغاز خواهد کرد و افزود که این اولین عرضه خرده فروشی خود در منطقه خواهد بود.

یک مدل بسیار محبوب در اروپا با باتری الکتریکی ۵۰۰ با انرژی ۴۲ کیلووات ساعتی تغذیه می‌شود. سیستم باتری لیتیوم یون ولتاژ بالا، با برد تخمینی ۲۴۰ کیلومتر دارد. این خودرو در مجتمع Mirafiori در تورین ایتالیا مونتاژ شده و به آمریکای شمالی صادر خواهد شد.

قیمت پیشنهادی فروش آن در آمریکای شمالی ۳۲ هزار و ۵۰۰ دلار است.

بر اساس گزارش رویترز، این گروه فرانسوی ایتالیایی به عنوان بخشی از طرح تجاری خود، در نظر دارد ۱۰۰ درصد از فروش خودروهای سواری در اروپا و ۵۰ درصد از فروش خودروهای سواری و کامیون های سبک در ایالات‌متحده تا سال ۲۰۳۰ خودروهای الکتریکی شود.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا