سلامت و دانشکسب و کار ویژه

مراحل فیشیال صورت چیست؟

فیشیال صورت در واقع یک جلسه درمانی زیبایی به طول یک ساعت است که مزایای زیادی را برای پوست صورت شما به همراه دارد. فشیال شامل مراحلی برای مراقبت از پوست، از جمله  CTM، ماساژ پوست صورت و لایه برداری است. این مراحل همگی می توانند پوست صورت شما را بهبود ببخشند. در ادامه به فشیال صورت چیست؟ مراحل فیشال صورت و عوارض آن را مرور می کنیم.

فيشيال صورت چيست؟

اگر می خواهید روتین های مراقبت پوستی خود را ارتقا بدهید و راهکاری به جز محصولات پوستی که روزانه از آنها استفاده می کنید را امتحان کنید، فیشیال صورت بهترین انتخاب است. شما می توانید در عرض یک ساعت، پوست مرده، تیره و کدر خود را به پوستی سالم و جوان تبدیل کنید و بدین ترتیب، با مشکلات پوستی نیز خداحافظی کنید. فیشیال صورت یک روش درمانی تایید شده برای دستیابی به پوستی درخشان و شفاف است. این کار معمولا در یک سالن زیبایی و توسط درمانگر متخصص انجام می شود. در فشیال، معمولا از کیت های روشن کننده پوست (مانند ) استفاده می شود. برای استفاده از این کیت ها، شما کافی است مراحل انجام فیشیال را درست به همان ترتیبی که در دستورالعمل کیت نوشته شده است، دنبال کنید.

عوارض فیشیال صورت

شاید به دلیل ناهماهنگی در انتخاب خدمات پاکسازی باشد که ممکن است با نوع پوست شما سازگاری نداشته باشد. برخی از عوارض فشیال پوست را در این قسمت بخوانید: بروز جوش و آکنه: صورت جوش و آکنه‌های جدید یکی از عوارض فیشیال است. خشکی و خارش صورت: شاید بعد از فیشیال پوست در اصفهان ، صورت احساس خشک شدن پوست صورت را تجربه کنید. توصیه می‌شود که فیشیال صورت خود را در مراکز تخصصی تحت نظر دکتران متخصص پوست انجام دهید. با انتخاب اگر در مرکز معتبری فیشال صورت را انجام دهید، باز هم ممکن است دچار عوارض آن شوید.

مراحل اصلی فیشیال صورت حرفه ای

فیشیال یکی از بهترین راه حل ها برای مراقبت از پوست صورت است. این امر، به ویژه زمانی که توسط یک متخصص زیبایی با تجربه و آگاه انجام شود، می تواند مزایای بسیار زیادی را برایتان به همراه داشته باشد. فیشیال می تواند پوست صورت شما را پاکسازی کند. این کار با از بین بردن لایه هایی از پوست های مرده و تغذیه پوست، می تواند به شفافیت و جوان تر شدن صورت شما کمک کند. شما حتی در خانه نیز می توانید با کمک کیت های فیشیال صورت، به پوست صورت خود رسیدگی کنید.

پس از ماساژ، فیشیال صورت دومین روتین درمانی محبوب در اسپاها محسوب می شود. فیشیال می تواند بخشی از روتین مراقبتی دائمی شما برای پوست صورتتان باشد. در این صورت است که می توانید از عملکرد و مزایای این روش، بیشترین بهره را ببرید. در مرحله بعد، چشم های شما با یک چشم بند مخصوص بسته می شوند. این کار از آسیب به چشم های شما می کاهد. سپس فرد متخصص با کمک یک لامپ بزرگ نما، پوست شما را بررسی میکند.  برای انجام فیشیال صورت، در قدم اول باید افراد متخصص و پزشک پوست مشورت کنید تا متوجه شوید:

  • چه نوع فیشیالی برای پوست شما مناسب تر است؟
  • چه موادی برای پوست صورت شما خطرناک تر هستند و Facial باید روی چه حوزه ای از سلامت پوست شما متمرکز تر باشد؟

در این مرحله، نوع پوست شما (خشک،، حساس، مختلط یا نرمال) و شرایط پوستی (مانند وجود ، جوش های سر سیاه، جوش های سر سفید، علایم پیری، آسیب های ناشی از نور خورشید، کم آبی بدن و غیره) بررسی می شوند. سپس با توجه به اطلاعات به دست آمده، روش درمان و محصولات مورد نیاز تعیین می شوند. شما می توانید در این مرحله و در خصوص انتخاب محصولات، با متخصص خود مشورت کنید. در اکثر فیشیال های حرفه ای از یک دستگاه بخار استفاده می شود. این دستگاه لایه نازکی از بخار گرم را به پوست صورت شما هدایت می کند. این بخار آرامش بخش است و به نرم شدن پوست و همچنین جوش های سر سیاه و سر سفید که در مراحل بعدی از پوست استخراج می شوند، کمک می کند.

اگر پوست صورت شما حساس است، ممکن است این مرحله برای شما اجرا نشود. منافذ پوست نیز در این مرحله کاملا باز می شوند تا فرایند صورت گیرد. در این مرحله با استفاده از لایه بردارهای مکانیکی یا شیمیایی، سلول های مرده پوست از بین می روند. لایه بردار های مکانیکی در واقع یک سطح ناهموار (میکرو مهره ها) دارند که سلولهای مرده سطح پوست را از بین می برد. در لایه بردارهای شیمیایی، از آنزیم ها و اسید ها برای سست کردن پیوند بین سلولهای مرده استفاده می شود.  یک درمان آنزیمی ملایم در طول فرایند بخار دادن به پوست نیز ممکن است استفاده شود. لایه بردارهای شیمیایی شدت های متفاوتی دارند.

در شدت های بالاتر، این لایه بردارها به عنوان یک درمان مستقل یا مرحله ای مستقل از فیشیال صورت مورد استفاده قرار می گیرند. این مرحله ای است که در خلال آن  فرد متخصص اقدام به تخلیه و از بین بردن جوش های سر سیاه و سر سفید می کند. در صورتی که مایل باشید یا بدان نیاز داشته باشید، این فرایند به عنوان بخشی از روتین فشیال صورت می گیرد. لایه برداری، فرایند استخراج جوش های سر سیاه و سر سفید را تسهیل می کند. با این حال باید به یاد داشته باشید که این مرحله ممکن است اندکی دردناک باشید و احساس ناراحتی در شما به وجود آورد.

آستانه درد در افراد متفاوت است و تخلیه جوش ها در بخش هایی که پوست صورت نازک تر و حساس تر است، دردناک تر خواهد بود. اگر این فرایند اصولی صورت نگیرد، پاره شدن مویرگ ها و تغییر رنگ در صورت اجتناب ناپذیر خواهد بود. ماسک صورت با توجه به شرایط  و نوع پوست شما (خشک، چرب، مختلط، حساس و یا سالم) انتخاب می شود. این ماسک به مدت ده الی 20 دقیقه بر روی پوست صورت شما باقی می ماند. البته توجه داشته باشید که این زمان با توجه به نوع درمان، متفاوت است. در خلال این فرایند متخصص زیبایی می تواند بازوها، دست ها و ناحیه دکلته را ماساژ دهد. در این بخش متخصص از تونر، سرم، کرم دور چشم، کرم مرطوب کننده و استفاده خواهد کرد.

  • مراقبت از پوست صورت در خانه

 معرفی انواع فیشیال

در دنیای زیبایی هزاران نوع روش و محصول برای فیشیال صورت وجود دارد. این تنوع می تواند انواع مختلف پوست ها، مناسبت ها و گروه های سنی را پوشش دهد. تقریبا هر یک روز درمیان روش های مراقبتی جدیدی برای پوست صورت به بازار معرفی می شود. در آخرین مرحله نیز فرد متخصص در خصوص بهترین شیوه مراقبت از پوست و محصولات مورد نیاز توضیحاتی را ارائه می کند. فراموش نکنید که توصیه بهترین و مناسب ترین محصولات، بخشی از وظایف فرد حرفه ای است که فیشیال صورت شما را انجام می دهد. از این توصیه ها نهایت استفاده را ببرید.

برخی از جدید ترین روش ها، شامل استفاده از ماسک صورت LED، کریستال ها و نمک های طبیعی و موارد مشابه می باشند. لیست روش های جدید مراقبت های پوستی هیچگاه خالی یا تکراری نخواهد بود. چه افرادی می توانند از مزایای فشال صورت بهره مند شوند؟ حال که با فیشیال صورت و مراحل آن به خوبی آشنا شدید، وقت آن رسیده است که به یک پرسش رایج دیگر پاسخ دهیم: بهترین زمان (یا سن) برای انجام فیشیال صورت کدام است و این کار را هر چند وقت یک بار باید انجام داد؟ اگرچه مشکلات پوستی از دوران نوجوانی آغاز می شوند، اما اکثر متخصصان پوست انجام فشیال صورت از بیست سالگی به بعد را توصیه می کنند.

تا آن زمان، شما می توانید مراقبت های پوستی را در خانه انجام دهید و به یک روتین پوستی خوب وفادار بمانید. بهتر است این روتین پوستی را زیر نظر پزشک و متناسب با نوع پوست خود انتخاب کنید. اگر بین 18 تا 25 سال هستید، می توانید برای موقعیت های خاص و یا یک الی دو بار در ماه (حداقل) اقدام به فیشال کنید. این کار به درخشش و جوانی پوست شما کمک می کند. انجام این کار یک الی دو بار در ماه کافی است. افراد بالای 20 سال، می توانند حداکثر استفاده را از فیشیال صورت ببرند و با انجام این کار، اثرات پیری در پوست صورت را به حداقل برسانند. همچنین این افرادی می توانند با کمک فیشیال صورت های هورمونی، پوست های کدر و لکه های اطراف صورت را درمان کنند.

ممکن است خشکی و خارش پوست شاید به دلیل استفاده از محصولات مختلف، حین فیشیال صورت باشد. قرمزی و تحریک پوست: ممکن است بعد از فیشیال صورت پوست صورت قرمز شود و از نگران این قرمزی شوید. نگران نباشید، قرمزی به دلیل استفاده از محصولات تحریک‌کننده یا فرآیندهایی است که روی پوست انجام شده است. ایجاد زخم: در برخی موارد، فیشیال صورت ممکن است به صورت نادرست انجام شود و باعث ایجاد زخم‌های دائمی روی پوست شود. متخصص نبودن پزشک موجب بروز چنین مشکلی می شود  !

دکمه بازگشت به بالا