عمومی

مشکلی بابت اعتبارات کنگره شهدای کهگیلویه و بویراحمد نخواهیم داشت

دکترنامه/کهگیلویه و بویراحمد استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: هیچ‌گونه مشکلی بابت اعتبارات کنگره شهدای استان که سال آینده برگزار می‌شود نخواهیم داشت.

سید علی احمدزاده در سومین نشست ستاد کنگره ملی شهدای استان با تسلیت سالروز رحلت حضرت ام‌البنین(س) به در پیش بودن هفته مقاومت اشاره کرد و افزود: سپاه برنامه‌های خوبی برای این هفته تهیه و تدارک دیده اما لازم است همه دستگاه‌های دولتی برنامه‌های فاخر و خوبی در سالروز شهادت شهید سلیمانی اجرا کنند.

وی اظهار کرد: شورای سیاست گذاری کنگره ملی شهدا گزارش خوب و امیدوار کننده ای از روند پیشرفت کار تا زمان برگزاری کنگره ملی شهدا ارائه داد.

وی تصریح کرد: تا زمان برگزاری کنگره باید خدمت مقام معظم رهبری برسیم و گزارشی در این زمینه ارائه دهیم بنابراین تا آن موقع باید بخش زیادی از کارها انجام گرفته باشد.

احمدزاده عنوان کرد: در توزیع اعتبارات اولویت با کنگره ملی شهدای استان خواهد بود ضمن اینکه بخشی از اعتبارات مورد نیاز کنگره از محل مسئولیت های اجتماعی مراکز تولیدی توسط حوزه اقتصادی تامین می‌شود.

احمدزاده با بیان اینکه دو کمیته عمرانی و مالی و برنامه ریزی کنگره فعال شوند، گفت: همه فرمانداران، شهرداران فعال‌تر پای کار کنگره بیایند چرا که تا زمان برگزاری کنگره ملی شهدای استان زمان زیادی باقی نمانده است.

وی با بیان اینکه پشتیبانی های لازم از طریق استانداری انجام می شود، گفت: کمیته ها نگران بودجه نباشند چرا که اعتبارات مورد نیاز به موقع به دست آنها می‌رسد.

احمدزاده با بیان اینکه هنوز با وجود سفرهای مختلفی که رئیس جمهور داشته اما بهترین و منسجم ترین برنامه ریزی مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد است، خاطرنشان کرد: می‌توانیم کنگره شهدا را هم به بهترین شکل ممکن برگزار کنیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: در نشست‌ها و سخنرانی‌های کنگره شهدا از شخصیت‌های تراز اول مملکت استفاده شود که برای استان آورده‌ای داشته باشد.

سردار حمید خرم‌دل، فرمانده سپاه کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: تجهیزات سخت افزاری مورد نیاز کنگره ملی شهدای استان مانند صندلی، سیستم های صوتی، رایانه خریداری شده و نیازمند اعتبار برای بقیه امکانات نرم افزاری هستیم.

وی افزود: برگزاری مطلوب کنگره ملی شهدای کهگیلویه و بویراحمد نیازمند همراهی و همکاری همه دستگاه های جرایی است و بر اساس برآوردها افزون بر هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال برای برگزاری با شکوه این کنگره اعتبار پیش‌بینی شده است.

خرم‌دل اظهار کرد: کنگره ملی شهدای استان کهگیلویه و بویراحمد در مهرماه سال ۱۴۰۳ با شرکت مقام های لشکری و کشوری و قشرهای مختلف مردم در یاسوج برگزار می‌شود.

فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد : این کنگره ۲۵ کمیته دارد که مهمترین کمیته ها فضای مجازی، فرهنگی و هنری، پژوهش و علمی ، رسانه و روابط عمومی است.

خرم‌دل عنوان کرد: براساس برنامه ریزی صورت گرفته، تمثال شهدای استان به صورت تابلو فرش طراحی و تقدیم خانواده معظم شهدا می شود.

سید جواد هاشمی آنلاین، معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در ادامه این نشست باید یاد شهدا در دلها و خاطره ها زنده نگه داشته شود، گفت: کنگره ملی شهدای استان رویدادی فرهنگی ارزشمند و فاخر است که باید باشکوه برگزار شود.

وی افزود: رسانه ها در زمینه کنگره شهدای استان کهگیلویه و بویراحمد همکاری بیش از پیش داشته باشند و نقش مهمی برعهده دارند. خیلی از زوایا و کارهای استان کهگیلویه و بویراحمد در دوران دفاع مقدس هنوز مغفول مانده است که رسانه های می توانند با کارهای خلاقانه به آنها بپردازند.

سردار مصطفی مثنوی، جانشین فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد نیز با اشاره به ساخت فیلم زندگی نامه شهید طیب گفت: در مرحله تدوین فیلمنامه هستیم کار خوبی که انجام شده نصب پل شهید طیب در زادگاه شهید بوده است که زیر بار ترافیک رفته و اقدام ارزشمندی است علاوه بر این نصب تندیس شهید نیز در دستور کار است.

وی با اشاره به شناسایی ۱۰۰ سوژه در خصوص شهدا و رزمندگان گفت: این موارد در بخش‌های مختلف کتاب، کلیپ، موشن گرافیک‌ و… اجرایی می‌شود همچینن ۱۷ اثر فاخر سرود و تئاتر برنامه‌ریزی شده است.

جانشین فرمانده سپاه فتح بیان کرد: با توجه به فعالیت کمیته تدوین و تالیف کنگره ملی شهدا ۹۳ اثر در حوزه کتاب داریم که تعدادی از آنها چاپ شده است و برخی از ۲۰ تا ۱۰۰ درصد پیشرفت داشته اند.

وی گفت: ۱۲هزار روایت‌گری در قالب نهضت روایتگری پیش بینی شده است که تا کنون ۴ هزار و ۱۷ مورد انجام شده است یک هزار و ۹۰۰ یادواره شهدا در شهرها و روستاها برگزار شده و ۳۷ مستند در حال تدوین است و در بخش خبر نیز تا کنون دو هزار و ۵۶۰ خبر از کنگره شهدا مخابره شده است.

جانشین فرمانده سپاه فتح گفت: در سال آینده ۱۰۰ شب از اول تیر تا ۱۵ آنلاین در پارک ولایت در قالب تفرجگاه‌های تعالی بخش ارائه برنامه خواهیم داشت برگزاری نمایشگاه.های مختلف را نیز در برنامه داریم.

همچنین امین درخشان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی برگزاری کنگره شهدای استان دو هزار و ۵۰۰ هزار عنوان برنامه از سوی کمیته فرهنگی و هنری برگزار خواهد شد.

وی افزود: آنچه مسلم است رویکرد کنگره امسال و جریان سازی کنگره شهدا در سطح جامعه باید متفاوت باشد.

وی اظهار کرد: تمام تلاش بر آن است که یادواره‌ها با پیوست کنگره عملیاتی و سیره شهدا و اجرای برنامه‌ها را با رویکردی متفاوت برگزار کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه اختتامیه کنگره در سال آینده برگزار می‌شود، خاطر نشان کرد: برنامه‌های متفاوت در سطح شهرستان‌ها برگزار می شود و این برنامه‌ها در قالب اجلاسیه نهایی در سطح شهرستان‌ها تولید می‌شود.

درخشان تصریح کرد: سوژه‌ها و ظرفیت‌های بالقوه ای وجود دارد که با فعال شدن کمیته فرهنگی و هنری در سطح شهرستان‌ها شناسایی خواهند شد.

وی با بیان اینکه جهت دهی برنامه‌های فرهنگی، هنری باید به سمت کنگره شهدا پیش بروند تاکید کرد: برنامه‌های قابل توجهی در رشته‌های فرهنگی و هنری برگزار خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد همچنین از نهایی شدن اثر فاخر فیلم سینمایی شهید هدایت الله طیب خبر داد و گفت: این اثر ارزشمند در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت تولید و ساخته خواهد شد.

رضا پارسیان نژاد، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: تاکنون ۱۶۰۰ مصاحبه شفاهی از خانواده شهدا، جانبازان و خانواده های شهدای استان انجام شده است و ۶۰۰مصاحبه تا پایان امسال انجام می شود که تاکنون ۳۰۰ مصاحبه از این تعداد. انجام شده است.

به گزارش دکترنامه، کیوان آشنا، شهردار یاسوج و مسئول کمیته تبلیغات و فضای سازی شهری کنگره شهدای استان گفت: نصب ۶۵۰ تابلوی شهدای شهرستان بویراحمد را در کار داریم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا